ملت ما
کدخبر : ۷۲۴۰
مرتبط با : بین الملل
تاریخ : ۱۲ مرداد ماه ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶:۰۷
واکنش نوری المالکی به اتفاقات ورزشگاه کربلا

بسیاری از چهره‌های برجسته و شناخته شده عراق، اعتراض خود را نسبت به برگزاری مراسم افتتاحیه فوتبال غرب آسیا در ورزشگاه کربلا نشان دادند.

به گزارش ایسنا، واکنش‌ها به برگزاری مراسم افتتاحیه رقابت‌های فوتبال غرب آسیا در ورزشگاه کربلا همچنان ادامه دارد. حضور جویل سعاده ویلونیست لبنانی در مراسم افتتاحیه باعث اعتراض‌هایی شده و حتی باعث عذرخواهی فدراسیون فوتبال عراق و وزارت ورزش این کشور نیز شد.

نوری المالکی نخست وزیر سابق عراق و رئیس حزب الدعوه عراق در این باره گفت: آنچه که در مراسم افتتاحیه رخ داد هتک قداست کربلا بود. به شدت چنین مراسمی را که با حضور موسیقی و رقص بود محکوم می‌کنیم. چنین چیزی باعث شد تا قداست شهر لکه دار شود.

علی الحزاعی روحانی عراقی هم با اشاره به شیوه رفتار ایرانی‌ها در برگزاری رقابت‌های فوتبالی گفت: ایرانی‌ها با برگزاری مراسم‌های خود آن هم با حجاب اسلامی زیباترین صحنه‌های ورزشی را به تصویر می‌کشند.

جمعه العطوانی مدیر مرکز پژوهش‌های استراتژیک افق هم در این باره گفت: حضور زنی بی حجاب در کربلا با همه ضوابط دینی در عراق مخالفت دارد.

بسیاری از شخصیت‌های عراقی در طی روز‌های اخیر با اظهارنظر‌هایی پیرامون آنچه در افتتاحیه رقابت‌های فوتبال غرب آسیا در کربلا رخ داد واکنش نشان دادند. البته این واکنش‌ها در مقابل اظهارنظر‌هایی را نیز به همراه داشته که اتفاقات ورزشگاه کربلا را بخشی از برگزاری یک مراسم افتتاحیه عادی دانسته‌اند.