ملت ما
کدخبر : ۶۶۶۳
مرتبط با : فرهنگی
تاریخ : ۳۰ تیر ماه ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۵:۲۳
بهترین تبلیغ دین به روایت امام جمعه محبوب

به گزارش  خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم امام جمعه تبریز دارای مدرک تحصیلی سطح ۴ حوزه (دکترا)، روحانی محبوب، ولایتمدار، مردمی و ساده‌زیستی است که از یادگاران دوران دفاع مقدس با سال‌ها حضور در مناطق عملیاتی به شمار می‌رود. او ۱۴ سال نیز در درس خارج فقه مقام معظم رهبری شرکت کرده است و سابقه سال‌های متمادی حضور در عرصه عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران را دارد. آل‌هاشم، همچنین ششمین نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی پس از شهید محراب آیت‌الله قاضی، شهید محراب آیت‌الله مدنی، مرحوم آیت‌الله مشکینی، مرحوم آیت‌الله ملکوتی و آیت‌الله شبستری است.

بیش‌تر مردم تبریز او را به عنوان یک روحانی مردمی می‌شناسند که خارج از حیطه مسئولیتش چهره به چهره با مردم همراه شده و از پیر تا جوان از این منش و رفتار او به شوق آمده‌اند. به طور مثال حجت‌الاسلام آل‌هاشم هنگام سخنرانی در یک مسجد، کودکان محل از او خواستند تا با تفنگ‌های اسباب‌بازی خود مانند محافظ‌ها کنار او بایستند. او نیز در کنار آن‌ها سخنرانی خود را انجام داد یا حضور در مغازه پیرمرد با انصاف تبریزی که پاکت خالی چای را هم وزن می‌کرد، نشان می‌دهد که روحانیت همچنان همراه با مردم و غمخوار آن‌ها است.

با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم در خبرگزاری فارس از وی درباره اینکه چگونه یک روحانی می‌تواند مردمی باشد، سؤال کردیم.

وی گفت: بهترین تبلیغ این است که روحانیت با عمل، رفتار و با کردار خودش بتواند افراد را جذب کند. اینکه تنها بالای منبر برود و تذکر دهد، اما رفتارش این گفته‌هایش را به هدر دهد، به درد نمی‌خورد؛ بنابراین عمل خود روحانیت، رفتار و کردارش بهترین تبلیغ دین است.

حجت‌الاسلام آل‌هاشم بیان داشت: بهترین تبلیغ و شیوه برای تبلیغ دین، مردم‌داری و با مردم بودن است؛ اینکه  مردم احساس کنند این آقای روحانی برای کارهای آن‌ها تلاش می‌کنند. البته برخی کارها مربوط به روحانی نمی‌شود، ولی مردم ببینند که آن روحانی برای آن‌ها تلاش و کار آن‌ها را پیگیری می‌کند و این گونه خود به خود جذب می‌شوند.

در ادامه تصاویری از حضور حجت‌الاسلام والمسلمین آل هاشم در میان مردم را مشاهده می‌کنید: