۷۳۰ کشته و ۱۴ هزار مصدوم در تصادفات رانندگی آذربایجان‌شرقی طی ۹ ماه
تعداد کل تلفات ناشی از تصادفات رانندگی در طی سال 97 در استان 918 نفر بود که از این تعداد 173 نفر زن و 745 نفر مرد بوده است. مصدومان این حوادث نیز درسال 97 بالغ بر 18 هزار و 185 نفر گزارش شده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان آذربایجان‌شرقی گفت: مرگ و میر ناشی از حوادث رانندگی در ۹ ماهه امسال ارجاعی به ادارات پزشکی قانونی استان آذربایجان‌شرقی ۷۳۰ نفر بود.

مرگ و میر ناشی از حوادث رانندگی در نه ماهه اول امسال ارجاعی به ادارات پزشکی قانونی استان آذربایجان شرقی ۷۳۰ نفر بود که این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد کشته ها ۷۵۴ نفر بوده حدود ۳ درصد کاهش داشته است.

علی صفایی‌فرد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز با بیان اینکه مرگ و میر ناشی از حوادث رانندگی در ۹ ماهه اول امسال ارجاعی به ادارات پزشکی قانونی استان آذربایجان‌شرقی ۷۳۰ نفر بود، اظهار داشت: از مجموع تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت در استان ۵۸۰ نفر مرد و ۱۵۰ نفر زن بودند که هرکدام به ترتیب ۴ درصد کاهش و یک درصد افزایش یافته است.

وی افزود: بیشترین تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت به ترتیب با ۴۹۳ فوتی در جاده‌های برون شهری و روستایی، ۱۵۶ نفر در مسیرهای درون شهری، ۱۰ نفر در جاده‌های خارج از استان و۱۱ نفر نامعلوم و سایر راه‌ها گزارش شده است، همچنین در طی مدت مذکور ۲۵ نفراز این تعداد نیز خارج از حریم جاده (موارد غیرترافیکی) و ۳۴ نفرنیز با فاصله بیش از ۳۰ روز از زمان تصادف فوت کرده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان با اعلام اینکه در آذر ماه امسال ۷۴ نفر بر اثر حوادث رانندگی در استان جان خود را از دست دادند، گفت: این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته یک نفر افزایش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: تعداد کل تلفات ناشی از تصادفات رانندگی در طی سال ۹۷ در استان ۹۱۸ نفر بود که از این تعداد ۱۷۳ نفر زن و ۷۴۵ نفر مرد بوده است. مصدومان این حوادث نیز درسال ۹۷ بالغ بر ۱۸ هزار و ۱۸۵ نفر گزارش شده است.

صفایی‌فرد افزود: در طی ۹ ماهه امسال تعداد مصدومان حوادث رانندگی مراجعه کننده به ادارات پزشکی قانونی استان ۱۴ هزار و ۲۰۷ نفر بوده است که از این تعداد ۱۰ هزارو ۱۹۳ نفرمرد و ۴ هزار و ۱۴ نفر زن بودند، این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد مصدومان حوادث ترافیکی ۱۴ هزار و ۶۴۲ نفر گزارش شده بود حدود ۳ درصد کاهش یافته است.

وی گفت: در آذر ماه امسال یک هزار و ۲۱۹ نفر در اثر حوادث رانندگی مصدوم و به ادارات پزشکی قانونی مراجعه کردند که در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته که یک هزار و ۴۵۹ نفر بوده حدود ۱۶ درصد کاهش نشان می‌دهد.

وی افزود: تعداد کل تلفات ناشی از تصادفات رانندگی در طی سال ۹۷ در استان ۹۱۸ نفر بود که از این تعداد ۱۷۳ نفر زن و ۷۴۵ نفر مرد بوده است و مصدومان این حوادث نیز درسال ۹۷ بالغ بر ۱۸ هزار و ۱۸۵ نفر گزارش شده است.

تاریخ انتشار : ۲۸ دی ماه ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۳
شناسه مطلب : 11720
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی