حذف حق عائله مندی زنان مجرد ارتباطی با دیوان محاسبات ندارد
سازمان بهزیستی درخصوص یک خبر درپی نشست تشکل‌ ها، سازمان‌ های مردم نهاد و مراکز غیردولتی فعال در امور افراد دارای معلولیت با وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در سازمان بهزیستی کشور، توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی ملت ما ، اطلاعیه سازمان بهزیستی به این شرح است؛ به اطلاع می ‌رساند در تاریخ ۱۸ آذرماه ۹۹، بمناسبت گرامیداشت هفته معلولین و بمنظور هم اندیشی و شنیدن دغدغه ‌های جامعه معلولان، نشستی صمیمی با حضور تشکل‌ ها، سازمان‌ های مردم نهاد و مراکز غیردولتی فعال در امور افراد دارای معلولیت با وزیر محترم تعاون،کار و رفاه اجتماعی در سازمان بهزیستی کشور برگزار گردید. همزمان تعدادی از تشکل ‌ها و مراکز در سراسر کشور از طریق ویدئوکنفرانس نشست مذکور را همراهی می نمودند و جمعی از اصحاب رسانه و خبرگزاری ها در جلسه حاضر بودند.

در بخش ابراز نظرات و مشکلات مراکز، NGOها و تشکل های فعال حوزه توانبخشی، نماینده محترم یکی از تشکل های مردم نهاد استان خراسان جنوبی سوالی مطرح نمودند مبنی بر اینکه چرا حق عائله مندی زنان سرپرست خانوار فاقد فرزند و مجرد دارای معلولیت براساس رای دیوان محاسبات کشور قطع گردیده است.

وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی که  حسب روال معمول در جهت حمایت از حقوق معلولان در جلسات گفتگو برای پیگیری، بررسی و روشن شدن مطلب، نسبت به برقراری تماس تلفنی با مسئولین ذیربط اقدام می نمایند، با جناب آقای دکتر مهرداد بذرپاش رییس محترم دیوان محاسبات کشور بصورت تلفنی در مورد مشکل طرح شده صحبت نموده و ایشان نیز قول رسیدگی و بررسی مشکل را بصورت خاص به جامعه معلولان دادند.

پس از بررسی های  بیشتر، مشخص گردید که موضوع مطرح شده توسط تشکل مذکور که در جلسه به اشتباه اشاره شد دیوان محاسبات آن را ابطال کرده است صحت نداشته است و موضوع به دیوان عدالت اداری مربوط می شود و امتیاز موصوف در فراز دوم بند (۴) ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری براساس نظر استفساری معاون محترم قوانین مجلس شورای اسلامی مورخ ۲۶ فروردین ماه ۱۳۹۴ و رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری به شماره ۵۴۰۶۵۵ مورخ ۱۸ مهرماه ۱۳۹۶ ابطال گردیده است.

ضمن ابراز مراتب سپاس و امتنان از توجه خاص و فوری جناب آقای دکتر بذرپاش رییس محترم دیوان محاسبات کشور که با همراهی و همدلی با جامعه معلولان کشور موجبات آرامش خاطر و اعتماد افراد دارای معلولیت را فراهم نمودند یقین داریم چنانچه راهگشایی و حل این مشکل در چارچوب قوانین و ضوابط جاری امکان پذیر باشد، ریاست محترم دیوان محاسبات کشور با استفاده از ظرفیت های قانونی موجود در رفع و رجوع آن در جهت تأمین حقوق افراد دارای معلولیت و جامعه معلولان کشور همیاری و مساعدت می فرمایند.

تاریخ انتشار : ۲۱ آذر ماه ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۰۰
شناسه مطلب : 19090
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی