رشد کم سابقه قیمت طلا؛ رکوردشکنی در قرنطینه!
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در رابطه با پیش‌بینی قیمت‌ها در سالجاری، بیان داشت: با توجه به اینکه قیمت‌ها در بازار‌های جهانی با جهش معناداری روبرو بوده، به‌طوریکه در طی دو هفته اخیر بیش از ۳۰۰ دلار به قیمت هر اونس اضافه شده، بنابراین رشد قیمت طلا و سکه در بازار داخلی اجتناب ناپذیر است.

با رکود شکنی طلا در بازار‌های جهانی بعد از هفت سال، باید منتظر رشد بیش از پیش طلا و سکه در بازار داخل باشیم، با توجه به اینکه صنف طلا از شنبه هفته آینده فعالیت رسمی خود را در سال جدید از سر خواهد گرفت، بهای طلا دوباره سیر صعودی خواهد داشت.

قیمت طلا در معاملات روز سه‌شنبه «۲۶ فروردین» در بازار‌های جهانی با تشدید نگرانی‌ها نسبت به رکود اقتصادی شدید و همچنین تحت تاثیر تزریق بی‌سابقه نقدینگی توسط بانک‌های مرکزی جهان، به بالاترین قیمت در بیش از هفت سال گذشته صعود کرد.

بر این اساس، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز سه‌شنبه «۲۶ فروردین» در بازار سنگاپور با ۰.۴ درصد افزایش، به ۱۷۲۱ دلار رسید در حالی که در زمان گشایش معاملات تا مرز ۱۷۲۵ دلار صعود کرده بود. همچنین در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۱.۱ درصد افزایش، به ۱۷۸۱ دلار و ۲۰ سنت رسید.

از سویی نگرانی‌ها نسبت به دورنمای اقتصادی از رشد قیمت طلا پشتیبانی کرده است. نقدینگی که از سوی بانک مرکزی آمریکا به بازار تزریق شده و همچنین کاهش نرخ ها‌ی بهره، طلا را به دارایی جذابی تبدیل کرده است

تاریخ انتشار : ۲۷ فروردین ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۳۵
شناسه مطلب : 15179
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی