رئیس سازمان بازرسی کل کشور درباره وضعیت بازار خودرو در کشور توضیحاتی داد.

ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور در حاشیه مراسم تجدید میثاق با آرمان‌های امام خمینی (ره) در خصوص ورود سازمان بازرسی کل کشور به آشفته بازار خودرو اظهار کرد: قیمت خودرو کاهش پیدا کرده است.

وی در خصوص عدم ارائه خودرو از سوی کارخانه‌ها‌ی خودروسازی به مردم گفت: در این رابطه وزیر صنعت و خودروسازان را خواستیم و جلسه نهایی برگزار خواهیم کرد. همچنین جلساتی را در رابطه با قطعات داخلی خودروها خواهیم داشت.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه اقدامات و بررسی‌های لازم در رابطه با خودرو را انجام دادیم و قیمت تمام شده خودروها را مشخص کردیم، گفت: قیمت گذاری خودرو باید حتما زیر نظر شورای رقابت باشد و اصرار ما بر این موضوع ادامه دارد.

وی در خصوص ارسال نامه به معاون اول رئیس جمهور گفت: علاوه بر این، مصوبه‌ای هم هست و اقداماتی انجام خواهیم داد تا یکجا قیمت گذاری‌ها انجام شود. پاسخ آقای جهانگیری هم در این رابطه مثبت است تا این موضوع یک کاسه و دلال‌ها حذف شوند.

سراج تصریح کرد: اگر دلال‌ها حذف شوند، قیمت خودروها این قیمت‌های اعلام شده فعلی نخواهد بود.

وی در خصوص تصویب آیین نامه سازمان بازرسی کل کشور گفت: آیین نامه را در سال ۹۳ نوشتیم که متأسفانه به آن عمل نشده بود، اما با آیین نامه جدید هر شخصی نمی‌تواند نظر دهد و همه امور کارشناسی می‌شود و کار ما بهتر خواهد شد.

بیشتر بخوانید: اولتیماتوم تعزیرات به ۲ غول خودروسازی کشور/ پشت پرده پیش فروش خودرو با وجود کمبود قطعه چیست؟

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در پاسخ به این سوال که قرار بود گزارشی از سوی بازرسی کل کشور در رابطه با تخلفات بازار خودرو به رئیس قوه قضاییه ارسال شود، این گزارش‌ها در چه مرحله‌ای است؟ گفت: قبلا گزارش داده بودیم و قرار است این هفته گزارش نهایی را ارائه دهیم.

سراج همچنین در خصوص اختصاص شعبی از دادگاه به پرونده‌های سازمان بازرسی کل کشور گفت: حجت الاسلام و المسلمین رئیسی به معاون اول دستور داده و قرار است باتوجه به میزان پرونده‌های موجود در استان‌ها، شعب تخصصی اختصاص یابد.

تاریخ انتشار : ۱ تیر ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۲
شناسه مطلب : 5089
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی