پیش بینی ترور با نیسان آبی در سریال پایتخت آیا اتفاقی بود؟!
ترور شهید فخری زاده دانشمند هستی کشورمان اتفاقی بسیار تلخ و غمبار بود برای همه ایرانیان. جدای از جنایت دشمنان و شقاوت ایشان، خبرهایی مبنی بر پیش بینی دقیق این ترور به گوش می رسد که باید مسئولان پاسخگو باشند.

شهید فخری زاده تنها دانشمند هستی کشورمان بود که نتانیاهو از وی نام برده بود. وی در لیست شخصیت های استراتژیک موساد قرار داشت و اسرائیل همواره به دنبال ترور این شخصیت اثر گذار بود. مضاف بر این، پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و در پی پیروزی جو بایدن، تحلیل گران اعتقاد داشتند لابی اسرائیل، دولت های عربی متخاصم و تندروهای آمریکا تلاش دارند قبل از پایان ریاست جمهوری ترامپ کار کنند تا دولت بایدن نتواند به برجام باز گردد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی ملت ما ، بنابر این طبیعی بود که احتمال خطر در همه سطوح بالا برود. در نهایت دانشمند عزیز کشوران در اقدامی ناجوانمردانه ترور شد. سوال این است که این اقدام قابل پیش بینی نبود؟ و مسئولان نمی توانستند از این حادثه پیشگیری کنند؟

جالب تر آن است که پس از این اتفاق، برخی مسئولان امنیتی و دولتی نیز خبر از پیش بینی این اتفاق داده اند. امیر دریادار شمعخانی در این مورد چنین گفت: “دستگاه های اطلاعاتی به این اطلاعات رسیده بودند که وی[شهید فخری زاده] مورد هدف اقدام تروریستی قرار می گیرد و در کدام محل نیز قرار است این عملیات انجام شود، دقیقاً محلی که او به شهادت رسید. آنها می دانستند در این محل قرار است یک عملیات علیه این شهید انجام بگیرد.”

نکته ای که سنخگوی دولت نیز آن را بیان کرد. حال سوال مردم ایران از مسئولان این است که با وجود پیش بینی نسبت به این اتفاق، چرا اهمال کاری صورت گرفته و چطور نتوانسته اند مانع این اقدام شوند؟ مسئولین باید در این زمینه پاسخگوی مردم باشند.

جالب آن است که در سریال محبوب پایتخت، در سکانسی در مورد احتمال اقدام تروریستی توسط نیسان آبی سخن به میان می آید. سخنی که طنز می نماید، اما در حال حاضر تبدیل شده به طنز تلخی که غم ما را دو چندان می کند.

جا داشت مسئولان ما حد اقل سریال پایتخت را مشاهده می کردند و نکات فنی نقی معمولی که محافظ یک شخصیت بود را رعایت می کردند تا چنین اتفاق تلخی رخ ندهد.

در زیر این سکانس را مشاهده می فرمایید:

 

 

 

تاریخ انتشار : ۱۳ آذر ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۸
شناسه مطلب : 19027
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی