هفته گذشته بازار‌هایی همچون شاخص بورس، طلای ۱۸ عیار، سکه و دلار بازدهی مثبتی را داشتند. در هفته گذشته شاهص بورس بازدهی ۰٫۶ درصدی را ثبت کرد. طلای ۱۸ عیار با بازدهی ۴٫۴ درصدی بیشتری بازدهی مثبت هفتگی را کسب کرد. سکه امامی هم روند طلا را در پیش گرفت و ۲٫۳ درصد بازدهی داشت. در همین حال دلار بعد از مدت‌ها روند مثبتی را در پیش گرفت و ۲٫۹ درصد بازدهی مثبت را ثبت کرد.

اما آیا در هفته جاری با تشدید تنش‌های سیاسی ایران و آمریکا روند قیمت‌ها در بازار طلا تغییری خواهد کرد؟ به جز این، عوامل اقتصادی چه تاثیری بر بازار طلا خواهد داشت؟

رئیس اتحادیه طلا تهران در پاسخ به این پرسش که قیمت طلا در هفته پیش‌رو چه روندی را خواهد داشت؟ به تجارت‌نیوز گفت: این روز‌ها هم عوامل خارجی و هم اتفاق‌های سیاسی داخلی باعث شده که در بازار طلا و ارز با برخی واکنش‌های مثبت و منفی رو به رو باشیم. در هفته گذشته بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره بانکی خود را کاهش داد، همین عامل روند قیمت دلار را در بازار ایران نزولی کرد. همچنین تنش‌های سیاسی اخیر میان آمریکا و تهران باعث شد نرخ ارز با برخی نوسان‌های جزئی مواجه شود.

ابراهیم محمدولی افزود: علی رغم اینکه طی ۱۰ روز گذشته فشار‌های سیاسی و نگاه‌های منفی در بازار ایران حکم فرما بود، اما با مدیریت سیاست‌مداران و بانک مرکزی قیمت طلا در روز‌های پایان هفته التهاب‌آور نبود. حال به نظر می‌رسد تا پایان هفته تقاضا‌ها در این بازار احتمالا افزایش یابد. قیمت طلا هم ممکن است باز هم با نوسان‌های جزئی رو به رو باشد.

او به وضعیت بازار طلا در هفته گذشته اشاره و اظهار کرد: هفته گذشته تقاضا در بازار وجود داشت. داد و ستد‌ها در حد معقول انجام می‌گرفت. در حقیقت وضعیت تقاضا در هفته گذشته نسبت به دو هفته گذشته آن بهتر بود. بازار ارز هم روند کاهشی را به خود گرفته بود. حال انتظار می‌رود که در هفته پیش‌رو وضعیت تقاضا نیز افزایش یابد.

تاریخ انتشار : ۱ تیر ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۵
شناسه مطلب : 5102
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی