شهر چیانگ‌جیانگ یکی از نواحی چین است که برای تشویق مردم به چک‌آپ پزشکی داوطلبانه ویروس کرونا، پاداش نقدی در نظر گرفته است.

یک شهر در استان “هوبی” چین (مرکز اپیدمی کرونا) به افرادی که علائم فعال بیماری خود را گزارش کنند ۱۰ هزار یوان (۱۴۲۵ دلار آمریکا) پاداش می‌دهد. این مبلغ پس از مثبت شدن تست کرونا به این افراد تعلق خواهد گرفت.

به نقل از رویترز، تا کنون ۱۹۷ نفر فرد آلوده در شهر “چیانگ‌جیانگ” (Qianjiang) در ۱۵۰ کیلومتری ووهان شناسایی شده‌اند. مقامات این شهر یک میلیون نفری برای کنترل بیشتر و شیوع کمتر کرونا سیاست تشویقی در نظر گرفته و به گزارشگران علائم فعال بیماری پاداش نقدی می‌دهند. مقامات هدف خود را درمان افراد آلوده و مهار بیماری عنوان کرده‌اند.

شهر چیانگ‌جیانگ یکی از نواحی چین است که برای تشویق مردم به چک‌آپ پزشکی داوطلبانه ویروس کرونا، پاداش نقدی در نظر گرفته است.

استان هوبی چین با بیش از ۶۵ هزار فرد آلوده و ۲۶۰۰ جان‌باخته بزرگترین پایگاه اپیدمی کرونا در جهان است. جان‌باختگان جهانی این ویروس به ۲۸۰۰ نفر و افراد مبتلا به آن به ۸۰ هزار نفر می‌رسند.

یک کارمند قطار با ماسک پزشکی در ایستگاه شانگ‌های/ عکس: رویترز- عکس تزئینی است

مسئول کارگروه اپیدمی در شهر چیانگ‌جیانگ در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: اگر تست مثبت کرونای شهروندان در این شهر پس از انجام آزمایش به تائید رسید، آنها حق دریافت ۱۰ هزار یوان را دارند.

افرادی که پیش از این چک‌آپ شده‌اند، شرایط لازم برای دریافت این پاداش را ندارند.

کسانی که از علائم این بیماری رنج برده و در این شرایط به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند هزار یوان و افرادی که به علائم این بیماری مشکوک هستند حدود ۲ هزار یوآن دریافت خواهند کرد.

به گزارش رویترز، دیگر بخش‌های استان هوبی مانند منطقه “هانگ‌یانگ” (Hanyang) شهر ووهان و شهر همسایه آنها “هانگ‌گوانگ” (Huangguang) نیز پیش از این برای چک‌آپ داوطلبانه مردم پاداش نقدی تعیین کردند. البته این پاداش در دو منطقه دیگر کمتر و حدود ۵۰۰ یوان است.

رسانه‌های محلی استان‌های “جیانگشی” و “هوبی” نیز پیشتر از کمک‌های ۳۰۰ تا ۵۰۰ پوندی خیریه مقامات شهری به برخی از مردم خبر دادند.

دولت چین نیز پیشتر  از چک‌آپ رایگان مبتلایان به ویروس گفته و بودجه‌ای را در اختیار دولت‌های محلی قرار داده تا تمام موانع برای  چک‌آپ و بیماری را حذف کند.

تاریخ انتشار : ۸ اسفند ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۸
شناسه مطلب : 13573
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی