از سال ۱۹۷۲ که مرکز افکارسنجی دانشگاه شیکاگو همه‌ساله درباره میزان خشنودی و رضایتمندی آمریکایی‌ها از زندگی‌شان نظرسنجی می‌کند، چنین نتایجی سابقه نداشته است.

بر اساس یک نظرسنجی که از سوی دانشگاه شیکاگو آمریکا انجام شده، مردم آمریکا در ناامیدترین و ناراضی‌ترین وضعیت از زندگی خود، طی نیم قرن اخیر هستند.

به گزارش عصرایران به نقل از سی‌ان‌ان، مرکز افکارسنجی دانشگاه شیکاگو آمریکا اخیرا از میان ۲۲۷۹ نفر از شهروندان آمریکایی یک نظرسنجی سراسری انجام داده که نتایج آن حاکی است مردم آمریکا در ناامیدانه‌ترین وضعیت طی نیم قرن اخیر قرار دارند.

این مرکز از سال ۱۹۷۲ همه ساله درباره میزان خشنودی و رضایتمندی مردم آمریکا از وضعیت زندگی‌شان نظرسنجی انجام می‌دهد و حالا می‌گوید مردم آمریکا در ناامیدترین وضعیت از زندگی طی نیم قرن اخیر هستند.

 

بر اساس نتایج این نظرسنجی که در تاریخ ۲۱ تا ۲۹ ماه مه امسال انجام شده، درصد کسانی که از زندگی خود ابراز خوشحالی کرده‌اند در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به بیش از نصف کاهش یافته است.

در نظرسنجی مشابه پارسال درصد کسانی که گفته بودند از زندگی خود “بسیار راضی و خوشحال” هستند ۳۱ درصد بود در حالی که امسال این رقم به ۱۴ درصد کاهش یافته است.

همچنین درصد کسانی که در نظرسنجی امسال گفته‌اند در زندگی احساس تنهایی و انزوا می‌کنند به ۵۰ درصد رسیده درحالی که پارسال این رقم ۲۳ درصد بود.

همچنین نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد ۵۸ درصد از آمریکایی‌ها به آینده امیدی ندارند و معتقدند وضعیت زندگی نسل آینده بدتر از آنها خواهد بود.

نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد در مجموع مردم آمریکا امسال (۲۰۲۰) در ناخشنودترین وضعیت طی نیم قرن اخیر هستند.

 

ایالات متحده آمریکا طی هفته‌ها و ماه‌های گذشته با بحران شیوع ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کند و جواب‌های شرکت کنندگان در نظرسنجی امسال کاملا تحت تاثیر این موضوع بوده است.

همچنین طی ۳ هفته گذشته در پی قتل “جورج فلوید” به دست پلیس آمریکا، موجی از اعتراضات ضدنژادپرستی غالب ایالت‌های آمریکا را درگیر کرده و اعتراضات همچنان ادامه دارد؛ اما این عامل تاثیر چندانی روی نتایج این نظرسنجی نداشته زیرا بخش عمده‌ای از این نظرسنجی پیش از قتل فلوید و اعتراضات سراسری در پی آن، انجام شده است.

تاریخ انتشار : ۲۸ خرداد ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۰
شناسه مطلب : 16843
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی