هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۴۳۲ هزار و ۸۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه در بازار‌های جهانی نیز هر اونس طلا ۱۴۱۰ دلار قیمت خورد.

قیمت دلار و قیمت یورو در بازار امروز یکشنبه ۹ تیر ۹۸

صرافی ملی قیمت دلار را برای امروز یکشنبه نهم تیر بدون تغییر نسبت به نرخ‌های پایانی پنج‌شنبه، ۱۲ هزار ۹۵۰ تومان اعلام کرد. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۲ هزار ۸۵۰ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت فروش یورو، نیز در صرافی‌های بانک‌ها تغییری نداشت و ۱۴ هزار ۸۵۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۴ هزار ۷۵۰ تومان است.

اما قیمت ارز مبادله‌ای؛ براساس اعلام بانک مرکزی نرخ هر دلار آمریکا برای امروز (یکشنبه نهم تیر ماه) بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین هر پوند انگلیس با کاهش قیمت نسبت به روز گذشته امروز ۵۳ هزار و ۳۳۸ ریال و هر یورو نیز ۴۷ هزار و ۷۵۴ ریال ارزش‌گذاری شد.

قیمت ارز در بازار آزاد
همان طور که احتمالاً می‌دانید بازار ارز با قیمت‌های متفاوت و گیج‌کننده‌ای روبرو است؛ از نرخ صرافی ملی گرفته تا ارز مبادله‌ای، اما برای من و شما هیچ چیز به اندازه قیمت ارز در صرافی‌های بازار آزاد اهمیت ندارد. اطلاع از اینکه صرافی‌های مختلف قیمت را روی چه عددی تعیین می‌کنند کار سختی است. به هرحال نرخ هر شهر و محله با هم متفاوت است و بسته به تعداد ارز مورد نیاز مشتری می‌تواند تغییر کند.

برای همین در این گزارش متوسط قیمت خرید ارز در صرافی‌ها را در نظر گرفته‌ایم در حالتی که مشتری یک آدم معمولی است و قصد دارد اسکناس‌هایی به ارزش زیر هزار دلار (احتمالا به قصد مسافرت) تهیه کنید.

قیمت ارز بازار آزاد (تومان)

مظنه دلار ۱۳۲۵۰
یورو ۱۵۰۹۰
درهم امارات ۳۶۰۵
پوند ۱۶۸۲۰
دلار کانادا ۱۰۰۹۵
لیر ترکیه ۲۲۸۵
دلار استرالیا ۹۳۰۵
یوان چین
۱۹۳۰
قیمت سکه و قیمت طلا در بازار امروز یکشنبه ۹ تیر ۹۸
نوع قیمت روز معاملاتی گذشته (ریال) قیمت امروز (ریال)
مثقال طلا

۱۸,۸۵۰,۰۰۰

۱۸,۷۵۰,۰۰۰

طلای ۱۸ عیار

۴,۳۵۱,۵۲۰

۴,۳۲۸,۴۳۰
سکه جدید

۴۶,۲۵۰,۰۰۰

۴۵,۸۵۰,۰۰۰
سکه قدیم
۴۴,۵۰۰,۰۰۰
۴۴,۰۰۰,۰۰۰
نیم سکه

۲۳,۶۰۰,۰۰۰

۲۳,۵۰۰,۰۰۰
ربع سکه

۱۵,۵۰۰,۰۰۰

۱۵,۳۰۰,۰۰۰
سکه گرمی

۹,۸۰۰,۰۰۰

۹,۷۰۰,۰۰۰
انس طلا ۱۴۰۵ دلار

۱۴۱۰ دلار

تاریخ انتشار : ۹ تیر ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۰
شناسه مطلب : 5600
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی