افزایش شهریه دانشگاه های سراسری در تهران برای سال تحصیلی جدید اعلام شد حداکثر افزایش شهریه دانشگاه های تهرانی ۱۵ درصد است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، دانشگاه‌های سراسری در هر سال بر اساس مصوبات هیئت امنا تا یک سقف مشخص می‌توانند شهریه‌های خود را افزایش دهند و تمامی دانشجویان ورودی جدید شهریه پرداز مانند دوره‌های نوبت دوم و پردیس‌های خودگردان نیز موظف به پرداخت شهریه مطابق جدول مصوبه دانشگاه در همان سال خواهند بود.

امسال نیز دانشگاه‌های سراسری میزان افزایش شهریه دوره‌های شبانه و پردیس‌های خود را بر اساس رأی هیئت امنا و در نظر گرفتن شرایط اقتصادی کشور و وضعیت دانشجو اعلام کردند.

بر اساس این گزارش حداکثر افزایش شهریه دانشگاه‌های سراسری در تهران حدود ۱۵ درصد اعلام شده است.

میزان افزایش شهریه‌های تعیین شده توسط دانشگاه‌های سراسری در تهران در دورهای نوبت دوم و پردیس‌ها برای سال تحصیلی جدید به شرح زیر است:

ردیف دانشگاه میزان افزایش شهریه در سال تحصیلی جدید توضیحات
۱ تهران ۱۵ درصد
۲ صنعتی شریف هنوز تعیین نشده به گفته رئیس دانشگاه، سال گذشته ۱۵ درصد افزایش شهریه اعمال شده ولی هنوز میزان افزایش شهریه سال تحصیلی جدید تعیین نشده است.
۳ صنعتی امیرکبیر ۱۰ تا ۱۵ درصد
۴ علم و صنعت ۱۰ درصد ۱۰ درصد ویژه دوره‌های شبانه بوده و به گفته رئیس دانشگاه، پردیس‌ها احتمالاً افزایش شهریه‌ای نخواهند داشت و میزان افزایش شهریه قطعی در ۶ مرداد خواهد بود.
۵ خواجه نصیرالدین طوسی هنوز اعلام نشده
۶ شهید بهشتی حداکثر ۱۰ درصد
۷ تربیت مدرس ۱۰ تا ۱۲ درصد
۸ الزهرا (س) حداکثر ۱۵ درصد
۹ علامه طباطبایی ۱۵ درصد هنوز قطعی نشده ولی به گفته ریاست دانشگاه، این افزایش بیشتر از ۱۵ درصد نخواهد بود.
۱۰ خوارزمی هنوز اعلام نشده

تاریخ انتشار : ۵ مرداد ماه ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۷
شناسه مطلب : 6829
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی