حاج قاسم مردم ایران دو سال پیش در تریبون سخنرانی‌اش، جمله‌‌ای را گفت که این روزها شعار مردم سراسر کشورمان در ماه عزای امام حسین ؟ع؟، ماه محرم شده است. او در ششم مرداد  سال۹۷ خطاب به اظهارات وقیحانه رییس‌جمهوری آمریکا گفت: «آقای ترامپ قمارباز! به شما می‌‌گویم بدان در آنجایی که فکر نمی‌کنید ما در نزدیک شما هستیم؛ ما ملت شهادتیم، ما ملت امام حسینیم، بهتر است بپرسی، ما حوادث سختی را پشت سر گذاشتیم.»

حالا بعداز ۶ ماه از شهادت این سردار رشید به دست دشمنی فاسد و سفاک، این شعار مردم ایران شده که در هیات‌ها به صورت نوحه خوانده می‌‌شود و در فضای مجازی هم یکی از هشتگ‌های پرتکرار شده است. امسال اولین محرم بدون حاج قاسم سلیمانی است.

حاج قاسمی که داغ نبودنش هیچ‌گاه سرد نمی‌شود و روزبه‌روز تازه تر از قبل است. زندگی حاج قاسم و نحوه سلوکش حتی بعد از شهادتش راه‌گشاست. چه ساده‌اند خوش‌باورانی که هنوز در جست‌و‌جوی راهی برای مذاکره و دل خوش کردن به وعده وعیدهای مسوولان دولتی هستند که قاتل سرداری بزرگ و شهیدانی رشید است.

گواه تاریخ آن است حتی زمانی که دستکش مخملی را روی دستان چدنی خود کشیده‌اند در فکر صلاح و آرامش مردم ایران نبوده اند و از هیچ کاری برای برهم زدن این آرامش دریغ نکردند. این صدا هنوز در عالم برقرار است که اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید. این محرم اولین محرم بدون حاج قاسم است…   

تاریخ انتشار : ۵ شهریور ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۳
شناسه مطلب : 18095
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی