ارتش السالوادور به درخواست رییس جمهوری این کشور برای تحت فشار قرار دادن نمایندگان مخالف در پارلمان به مجلس لشکر کشید.

نیروهای ارتش و پلیس السالوادور دیروز با ادوات نظامی سنگین وارد پارلمان السالوادور شدند تا مجلس را برای تصویب وام ۱۰۹ میلیون دلاری برای بازسازی نیروهای نظامی این کشور، تحت فشار قرار دهند.

به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این اقدام نیروهای نظامی السالوادور به دعوت “نجیب ابوکیله” رییس جمهوری ۳۸ ساله السالوادور انجام شد که به دنبال تجهیز نیروهای نظامی کشورش با ادوات مناسب و جدید برای مقابله بهتر با جرایم سازمان‌های تبهکار این کشور است.

ابوکیله این اقدام را در پی مخالفت گروهی از نمایندگان مخالف در پارلمان انجام داد. نمایندگان تهدید کرده بودند در جلسه رای گیری برای تصویب وام ۱۰۹ میلیون دلاری شرکت نخواهند کرد.

ابوکیله دیروز پارلمان را به یک جلسه اضطراری فراخواند اما نمایندگان مخالف دولت در  این جلسه حاضر نشدند. او همزمان از هواداران خود و نیز نیروهای نظامی این کشور خواست برای فشار آوردن به نمایندگان مجلس به منظور تصویب وام ۱۰۹ میلیون دلاری بازسازی نیروهای نظامی این کشور، به سمت پارلمان حرکت کنند.

در پاسخ به این درخواست دیروز در حالی که نجیب ابوکیله در پارلمان حضور یافته بود واحدهایی از نیروهای ارتش و پلیس السالوادور وارد صحن پارلمان شدند. همچنین حدود ۵۰ هزار نفر از حامیان ابوکیله با راهپیمایی در مقابل ساختمان پارلمان تجمع کردند.

ابوکیله در سخنان خود در جلسه دیروز پارلمان از حامیان خود خواسته تا در صورت تصویب نشدن وام بازسازی ارتش و نیروهای پلیس هفته دیگر نیز در مقابل مجلس تجمع کنند.

ابوکیله می‌گوید وام ۱۰۹ میلیون دلاری را صرف خرید ادوات و تجهیزات مناسب و جدید برای ارتش و نیروهای پلیس خواهد کرد. این بودجه قرار است صرف خرید خودرو برای پلیس، تجهیزات نظارتی و مراقبتی از جمله عینک های دید در شب، لباس نظامی و نیز بالگردهای جدید شود.

حزب مخالف “FMLN”، نجیب ابوکیله را متهم کرده قصد دارد به شیوه دیکتاتوری و با زور و ارعاب از نمایندگان مخالف در پارلمان رای بگیرد. نمایندگان مخالف می‌گویند دولت ابوکیله باید جزییات دقیقی درباره ضرورت اختصاص این وام به نهادهای نظامی در اختیار نهاد قانونگذاری السالوادور قرار دهد.

السالوادور کشوری در آمریکای مرکزی است که یکی از بیشترین آمار قتل و خشونت در جهان را دارد، ابوکیله تاجری غیرسیاسی بود که در جریان کارزار انتخاباتی خود در سال ۲۰۱۹ با وعده سروسامان دادن به وضعیت خشونت‌ها و کاهش جرایم سازمان یافته گروه‌های تبهکار به پیروزی رسید.

تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۳
شناسه مطلب : 12950
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی