مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: بیش از ۵۰ مزرعه تولید ارز دیجیتالی «بیت کوین» در استان مرکزی کشف و برق مشترکین قطع شد.

به گزارش ایسنا، اظهار کرد: با جمع آوری اطلاعات مبنی بر راه اندازی مزارع استخراج ارز دیجیتالی (بیت کوین) توسط افرادی به صورت غیرمجاز، با اخذ دستور قضائی نسبت به قطع برق و پلمب این اماکن اقدام شد.

وی با بیان اینکه به علت ارزان قیمت بودن برق، استخراج ارز دیجیتال توسعه بی رویه‌ای در کشور داشته است، افزود: بخشی از افزایش ۷ درصدی مصرف برق کشور ناشی از افزایش فعالیت استخراج کنندگان بیت کوین است.

اله داد با اشاره به اینکه تعرفه برق مصرفی تولید کنندگان رمز ارزها بیش از تعرفه فعلی است، به مالکین کشاورزی و صنعتی که مکان در اختیار خود را به این کاربران اجاره می‌دهند، هشدار داد قبل از تخلیه و تسویه حساب با مستاجرین، قبض برق اصلاحی خود را از اداره برق منطقه خود دریافت کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی خاطرنشان کرد: اتصال این مراکز به شبکه به دلیل مصرف بالا سبب ناپایداری برق و بروز مشکل برای دیگر مشترکین می‌شود که براین اساس در هر نقطه‌ای شناسایی شوند برق آنها قطع خواهد شد.

تاریخ انتشار : ۱۷ تیر ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۱
شناسه مطلب : 5956
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی