سخنگوی دولت با تبریک روز پاسدار گفت: باید مفهوم حقیقی پاسدار را در زندگی و روابط اجتماعی خود بیشتر معنا ببخشیم و از ارزش‌های اجتماعی که ما را بیشتر در کنار هم نگه دارد و از اخلاق محافظت کند، پاسداری کنیم و به تاسی از مشی پاسداری، هوای همدیگر را بیشتر داشته باشیم.
علی ربیعی روز شنبه با انتشار تصویری از نیروهای قرارگاه حمزه در سال ۱۳۶۳ در دوران دفاع مقدس و نوشتن مصرع «خورشید ترا سجده کند هر شامی…» از اشعار مولانا، در یادداشتی در حساب اینستاگرام میلاد امام حسین(ع) وروز پاسدار تبریک گفت.

ما پاسدار را به عنوان یک مفهوم از نهاد ایجاد شده از درون یک ملت برای دفاع از تمامیت ارضی و آنچه بخاطرش انقلاب کردیم، می‌شناسیم.

من همواره مفتخر هستم که بخشی از عمر خود را در سپاه گذراندم، سال‌هایی که سایه‌اش همیشه بر سالیان زندگی‌ام سنگینی داشته است. نام گذاری روز تولد امام‌حسین(ع) به عنوان روز پاسدار، پرمعناست. امام حسین(ع) پاسدار آزادی، آزادگی، اخلاقی عمل کردن حتی در میانه مبارزه نابرابر است.

امام حسین(ع) نماد مسئولانه زیستن، فدا شدن برای هدف خود و زندگی دیگران و همچنین درآمیختن عقیده و عمل در عالی‌ترین مرتبه‌اش جهاد است: مبارزه برای احیای دنیا و آخرت جامعه. این روز را بهانه‌ای برای بیان تلاطم‌های پر از بیم و امید امروز کرده و معتقدم ما نیاز داریم که مفهوم حقیقی پاسدار را در زندگی و روابط اجتماعی خود بیشتر معنا ببخشیم و از ارزش های اجتماعی که ما را بیشتر در کنار هم نگه دارد و از اخلاق محافظت کند، پاسداری کنیم و به تاسی از مشی پاسداری، هوای همدیگر را بیشتر داشته باشیم.

وی با بیان این که «بیایید همه پاسدار هم باشیم» تصریح کرد: «از حسین‌(س) آزادگی، عدم عدول از مرزهای اخلاقی و مسئولیت‌پذیری در قبال دیگران حتی به قیمت جان خود و خانواده را آموزه‌ای برای خود بسازیم.»

در تصویر در ردیف دوم نشسته در میانه (نفر سوم ردیف دوم از سمت راست) سخنگوی دولت و دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری است.

تاریخ انتشار : ۱۰ فروردین ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۷
شناسه مطلب : 14549
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی