رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: تحقیقات دادسرا در پرونده حادثه تروریستی اهواز پایان یافته و در شرف صدور قرار مجرمیت و کیفرخواست است.

به گزارش ،  شکرالله بهرامی در حاشیه تجدید میثاق رئیس و مسئولان عالی دستگاه قضایی با آرمان‌های امام راحل در نخستین روز هفته قوه‌قضائیه، با اعلام این خبر اظهار کرد: اتهامات برخی متهمان در پرونده حادثه تروریستی اهواز سهل‌انگاری و برخی نیز تعمداً اقدام نکردند.

اخبار سیاسی- رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح اضافه کرد: در این پرونده به اتهامات کسانی رسیدگی کردیم که در انجام وظیفه خود سهل‌انگاری کردند نه کسانی که در ترور دخیل بودند. رسیدگی به پرونده افراد دخیل در ترور، در دست ما نیست.

بهرامی درباره پرونده سقوط  هواپیمای حمل کننده گوشت گفت: این پرونده را  سازمان قضایی کرج بررسی می‌کند، کار کارشناسی آن تمام شده و پرونده باید به نحوی مختومه شود که رضایت افرادی که خسارت دیدند گرفته شود.

وی تصریح کرد: در این پرونده تعمدی نسبت به نیروهای مسلح نبوده و خلبان اشتباه کرده بود و برج مراقبت به او گفته بود که نباید فرود بیایید. تعمدی نه در فرودگاه بوده نه خلبان تعمدی داشته است و تصور خلبان  بر این بوده که در باند فرودگاه مهرآباد فرود می‌آید ولی اشتباه کرده و قصور بوده و تقصیری مطرح نیست.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا  سازمان قضایی  نیروهای مسلح از آقای نجفی در موضوع حمل سلاح شکایت کرده است یا خیر گفت: خبر منتشر شده مبنی بر اینکه سازمان قضایی نیروهای مسلح مجوز حمل سلاح داده، دروغ بود و این خبر از سوی وکیل آقای نجفی مطرح شده بود. شاید وکیل می‌خواسته بگوید از طرف سازمان‌های نیروهای مسلح  و به اشتباه سازمان قضایی نیروهای مسلح را مطرح کرده است که کذب و دروغ بود.  ما دنبال این هستیم که ببینیم ایشان جوابی می‌دهد یا خیر و اگر جوابی ندهد نسبت به این قصیه شکایت خواهیم کرد.

تاریخ انتشار : ۱ تیر ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۱
شناسه مطلب : 5100
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی