همرزم سردار سلیمانی با اشاره به شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی، گفت: دشمنان ما مرتکب یک اشتباه بزرگ استراتژیک شدند؛ چراکه فکر کردند با شهادت ایشان می‌توانند نقشه‌های شوم خود در منطقه را عملی کنند.

به گزارش ایسنا؛ سردار محمدعلی حق بین امروز در مراسم بزرگداشت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی که با حضور گسترده مردم، خانواده‌های معظم شهدا و مسئولان شهرستان صومعه‌سرا در مصلی این شهر برگزار شد،‌ اظهار کرد: از مردم ولایتمدار ایران انتظار داریم سعه صدر داشته و گوش به فرمان ولایت فقیه باشند.

وی با اشاره به اینکه آمریکا توان و نیروی کافی برای حمله به ایران را ندارد، اضافه کرد: اگر آمریکایی‌ها بخواهند علیه ایران چنین کاری را انجام دهند باید ۸۰۰ هزار نیرو داشته باشند که در داخل یکی از کشورهای همسایگی ما پیاده و سازماندهی کنند، اما عملا امکان چنین تاکتیکی در هیچ‌یک از کشورهای همسایه ما وجود ندارد.

مشاور عالی فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران، ادامه داد: اگر آمریکا از همین امروز تصمیم بگیرد تا به ایران حمله کند فقط سه ماه برای سازماندهی نیروها و ادوات جنگی خود زمان نیاز دارد.

حق‌بین با بیان اینکه امروز موشک‌های کروز آمریکا با سرعت هواپیمای مسافربری حرکت می‌کند، گفت: با چنین امکاناتی هیچ‌وقت نمی‌شود ۵۲ نقطه از کشوری که هزاران کیلومتر با آن فاصله دارد را مورد هدف قرار داد.

وی با بیان اینکه امروز قدرت نظامی و توانمندی‌های دفاعی جمهوری اسلامی چند برابر از دوران دفاع مقدس شده است، تصریح کرد:‌ حتی قادریم موشک‌های مافوق صوت را رهگیری و منهدم کنیم.

مشاور عالی فرمانده نیروی زمینی سپاه با اشاره به شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی، گفت: دشمنان ما مرتکب یک اشتباه بزرگ استراتژیک شدند؛ چراکه فکر کردند با شهادت ایشان می‌توانند نقشه‌های شوم خود در منطقه را عملی کنند.

حق‌بین با بیان اینکه امیدواریم آخرین نقشه دشمنان ما در خاورمیانه باشد، گفت: داستان خاورمیانه پیچیده است و هر کشوری که می‌خواهد پله‌های قدرت را بالا برود باید در خاورمیانه حضور پرقدرت داشته باشد.

وی تصویب طرح خروج آمریکا از عراق را نیمی از مطالبه ایران در انتقام خون پاک شهید سلیمانی دانست و تاکید کرد:‌ آمریکا با کار سخیف خود در شهادت سردار سلیمانی در خاورمیانه جایگاهی ندارد و همه برنامه‌هایش یکی پس از دیگری از بین رفت.

همرزم شهید سهپد حاج قاسم سلیمانی این شهید را یک نظامی شجاع و کم‌نظیر در عرصه‌های جنگ برشمرد و تصریح کرد:‌ حاج قاسم در تصمیمات خودش همه را دخیل می‌کرد، اما تصمیمی که می‌گرفت پای آن می‌ماند و اهل عمل بود.

وی اخلاص، دینداری، صبر، مقاومت، مردم‌داری و ولایتمداری را از شاخصه‌های شهید سپهبد سلیمانی دانست و افزود: راه شهید سلیمانی در مسیر اهداف جبهه مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان برای همیشه ادامه دارد و انقلاب اسلامی قوی‌تر از گذشته به مسیر خود ادامه خواهد داد.

این فرمانده گیلانی مدافع حرم شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی را یک هدیه از طرف خدای بزرگ به ملت ایران دانست که موجب خیر و برکت برای نظام و کشور می‌شود و اضافه کرد: امروز شاهد یک همدلی و وحدت در کشور هستیم که این همدلی و وحدت مرهون خون پاک شهید سلیمانی است.

وی متذکر شد:‌ با حفظ این وحدت و اتحاد و انسجام در سایه پیروی از فرامین مقام معظم رهبری، دشمنان ما را از خاورمیانه بیرون می‌کنیم.

حق‌بین با اشاره به پیش رو بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی، انتخابات را رکن اصلی جمهوری اسلامی و نماد مردم‌سالاری در کشور دانست و خاطرنشان کرد: باید با انتخاب افراد اصلح یک مجلس مردمی و ولاییی شکل دهیم.

به گزارش ایسنا، مردم ولایتمدار شهرستان صومعه‌سرا در پایان این مراسم با سینه‌زنی و نوحه‌خوانی یاد و خاطره سردار بزرگ اسلام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی را گرامی داشتند.

تاریخ انتشار : ۱۷ دی ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۷
شناسه مطلب : 11047
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی