سه ضلعی فشار به معیشت مردم
حال در این میان بیکاری عده زیادی از هموطنان به دلیل کرونا در سراسر کشور را باید در نظر گرفت که اثر آن بر سفره و معیشت‌شان واضح است.

تحریم، کرونا و سوءمدیریت را می‌توان سه ضلع مهم فشار به وضع معیشت مردم دانست. تحریم‌ها مخصوصا در موارد حاد مانند نیازهای دارویی بیماران و مخصوصا بیماران خاص! عرصه را بر این بیماران به شدت تنگ کرده است.

هم رنج بیماری را باید تحمل کنند و تازه اگر دارو پیدا شود باید هزینه‌های گزاف که لحظه به لحظه با بالا رفتن دلار افزایش می‌یابد را پرداخت کنند، که خود فشاری مضاعف بر آنها وارد می‌کند. وضعیت کرونا هم که روز به روز شرایط حادتری به خود می‌گیرد و طبق پیش بینی‌ها در صورتی که تمهیدی برای مقابله نداشته باشیم ممکن است میزان فوتی‎های روزانه بر اثر کرونا به بیش از ۶۰۰ نفر در روز برسد که فاجعه‌ای اسفناک است.

این شوخی نیست که نیمی از بیمارانی که در بخش مراقبت‌های ویژه بستری می‌شوند بر اثر کرونا فوت می‌کنند. حال در این میان بیکاری عده زیادی از هموطنان به دلیل کرونا در سراسر کشور را باید در نظر گرفت که اثر آن بر سفره و معیشت‌شان واضح است. توجه داشته باشید که براساس گزارش مرکز آمار ایران، شاخص کل قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوار در شهریور امسال با ۸.۴ واحد افزایش نسبت به ماه قبل، به رقم ۲۴۴.۳ رسید و بیشترین افزایش قیمت شامل گروه خوراکی‌ها مانند تخم مرغ و گروه لبنیات بوده است. باید تدبیری کرد تا زمان باقی است.

تاریخ انتشار : ۸ مهر ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۲
شناسه مطلب : 18518
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی