سقوط آزاد در بازار ارز/ قیمت دلار به کانال ۲۴هزار تومان بازگشت
همزمان با ریزش قیمت‌ها در بازار طلا و ارز، قیمت دلار با کاهش چشم‌گیر وارد کانال ۲۴هزار تومان شده که همین امر بر تعداد فروشنده‌های بازار ارز اضافه کرده است.

قیمت دلار که هفته قبل برای یکی دو روز در کانال ۲۶ هزار تومان هم قیمت خورده بود از صبح امروز با ریزش چشم‌گیر وارد کانال ۲۴ هزار تومان شده است.

ریزش شدید قیمت‌ها در بازار طلا و ارز موجب شده است از صبح امروز اکثر دارندگان طلا و ارز از ترس کاهش بیشتر قیمت‌ها نسبت به فروش طلا و ارز خود اقدام کنند. بازار ارز از صبح امروز تنها شاهد حضور فروشندگان ارز بوده است و آن‌طور که بازاری‌ها می‌گویند فعلاً خریداری در بازار وجود ندارد.

کاهش قیمت درهم و بازگشت به کانال ۶هزارتومانی موجب شده تا قیمت دلار هم‌اکنون در صرافی‌ها در محدوده ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان در نوسان باشد.
فعالان بازار می‌گویند: در صورت پایدار بودن جو فعلی در بازار ارز احتمالاً باید شاهد کاهش بیشتر قیمت‌ها در این بخش باشیم.

این فعالان می‌گویند: به‌دلیل تحولات آمریکا و احتمال برداشته شدن تحریم‌ها، جو بازار کاملاً مثبت شده است و مردم امیدوار به کاهش بیشتر قیمت‌ها هستند به همین دلیل دیگر خرید هیجانی برای ارز نداریم.

دلار چهارشنبه هفته گذشته مرز ۲۶هزارتومانی را از دست داد و روز پنج‌شنبه از ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومانی عقب‌نشینی کرد؛ امروز صبح دلار در بازار با ۲۵ هزار و ۴۰۰ تومان معاملات را آغاز کرد ولی در ادامه روز به کانال ۲۴ هزار تومان عقب‌نشینی کرد. بازاری‌ها معتقدند در صورتی که دلار از ۲۴ هزار و ۸۰۰ تومان پایین‌تر برود احتمال ورود آن به کانال ۲۳ هزار تومان تقویت می‌شود.

طبیعتاً در صورت افزایش فروش ارز توسط دارندگان ارز و ورود دلارهای خانگی به بازار می‌توانیم انتظار داشته باشیم که در یکی دو روز آینده با ادامه این وضعیت دلار به کانال ۲۳هزارتومانی برگردد.

به گزارش تسنیم،‌ در بازار ارز هم‌اکنون قیمت دلار ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان، قیمت یورو ۳۰ هزار و ۶۰۰ تومان و درهم امارات ۶ هزار و ۹۳۰ تومان اعلام شده است.

در صرافی‌های بانکی نیز قیمت‌ دلار و یورو نسبت به روز کاری قبل کاهش یافته است؛ بر همین اساس، قیمت فروش دلار ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان و قیمت خرید دلار از مردم ۲۴ هزار و ۴۰۰ تومان تعیین شده است. قیمت فروش یورو نیز معادل ۳۰ هزار و ۵۵۰ تومان و قیمت خرید یورو نیز ۳۰ هزار و ۵۰ تومان اعلام شده است.

تاریخ انتشار : ۲۱ دی ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۶
شناسه مطلب : 19482
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی