علاج مشکلات کشورراهبردهای کلیدی در کلام رهبری
ایشان دولت جوان حزب‌اللّهی‌ را علاج مشکلات کشور دانستند و ...

شکل‌گیری دولت جوان و حزب‌اللهی باید در یک چارچوب مردم‌سالارانه باشد و آگاهی مردم نسبت به آن فردی را که انتخاب می‌کنند، صورت گیرد. غیر از چارچوب مردم‌سالاری راه دیگری وجود ندارد. دشمن همه نیروی اهریمنی رسانه‌ای و ارتش امپریالیستی خبری را در خدمت اخلال در نظام مردمی جمهوری اسلامی گذاشته است.

بدون مرزبندی با دشمن و شناخت خطوط راهبردی استکبار جهانی علیه انقلاب اسلامی، این مسیر طی شدنی نیست. لذا باید با تردید افکنان در مبانی انقلاب و دولت انقلابی، مرزبندی صریح و بدون مماشات داشت. به تعبیر رهبری، تردیدافکنی ستون فقرات، کار فرهنگی دشمن و اساس کار نرم علیه انقلاب است.

حفظ شتاب علمی کشور بارها مورد سفارش رهبری به محیط‌های علمی و دانشگاهی و پژوهشگاه‌های بزرگ کشور بوده است. ایران قوی، ایرانی است که ملت آن گام‌های استوار خود را در وادی علم، عمل و آگاهی برمی‌دارد.

هر روز جهان باید منتظر اعلام یک خبر پیروزی علمی و فنی از سوی دانشمندان ایرانی باشد. حساسیت دشمن به پیشرفت‌های علمی ایران و تخطئه آن و سنگ‌اندازی در این مسیر نشان می‌دهد هر چه در این وادی جلوتر برویم دشمن را ناامیدتر خواهیم کرد. باید طبق نقشه مهندسی علمی کشور جلو رفت تا رسیدن به قله‌های رفیع علمی با خطوط ترسیم شده راه درازی در پیش داریم.

ملت ایران در برابر یک جبهه وسیع و عظیم از کفر، نفاق، شرک و الحاد قرار دارد. این جبهه دست از سر اسلام و انقلاب برنمی‌دارد. آن‌ها ملت و دولت و نظام ما را مطیع و تسلیم نظرات خود می‌خواهند و از آن هم کوتاه نمی‌آیند، در این راه به هیچ پیمان و قرارداد حقوقی و بین‌المللی و بین‌الدولی پایبند نیستند. غفلت از این دشمن و خصومت کور برای تاریخ اسلام و ایران در عصر ما جبران ناپذیر است.

جوانان به‌ویژه دانشجویان باید پرچم ظلم‌ستیزی و استکبارستیزی را در دست داشته باشند و پیشاپیش ملت ایران و ملت‌های منطقه و جهان حرکت کنند. ما امروز در شرایط حساس و جدی هستیم، نبرد نرم دشمن یک لحظه قطع‌شدنی نیست. نبرد سخت با جبهه مستکبران اجتناب‌ناپذیر است، باید خود را برای روزهای سخت‌تری آماده کنیم.


ضربه عین‌الاسد و سرنگونی پهپاد پیشرفته آمریکایی نشان داد ما این آمادگی را داریم ولیکن باید آن را حفظ کرد و سطح هوشیاری را بیش از پیش بالا برد
تفریق گروه‌ها از هم، کار دشمن است با دشمن در این وادی هم صدایی نکنیم. هیچ‌گاه فضای گفت‌وگو را مسدود نکنیم. گفت‌وگو و هم‌اندیشی تنها راه هم‌افزایی و گسترش نیروهای پای کار جبهه انقلاب است.

همه از مشکلات کشور رنج می‌برند و به دنبال راه‌حل هستند. دشمن برای پیدا کردن راه‌حل‌ها برای برون رفت از بحران‌ها، اخلال می‌‌کند. باید جلوی این اخلال ایستاد. ما نیازمند به یک عقلانیت سیاسی هستیم تا بتوانیم همه ظرفیت‌های عظیمی که در کشور به‌خصوص ظرفیت بی‌انتهای نیروی انسانی که داریم را در کنار هم داشته باشیم. راه‌حل اصلی مشکلات کشور، شکل‌گیری دولت جوان و حزب‌اللهی است. البته دولت را به معنای وسیع کلمه می‌‌توان به سه قوه مفهوم آن تعمیم داد. اعتقاد رهبری آن است که؛ دولت پای کار آماده و با نشاط می‌تواند کشور را از راه‌های دشوار عبور دهد.

 باید طبق نقشه مهندسی علمی کشور جلو رفت تا رسیدن به قله‌های رفیع علمی با خطوط ترسیم شده راه درازی در پیش داریم.

تاریخ انتشار : ۲ خرداد ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۰۶
شناسه مطلب : 16230
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی