رئیس شورای اسلامی کلانشهر رشت گفت: برای همکارانم در شورا متاسفم، گویا شهر بدون شورا بهتر اداره می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، اسماعیل حاجی پور شامگاه شنبه در جلسه فوق العاده شورای اسلامی رشت در جریان بررسی لایحه پروژه پارک آبی با حضور شهردار این کلانشهر و از رسمیت خارج شدن جلسه شورا افزود: بایستی امتیاز بدهم تا اعضا در جلسه حضور یابند، سه جلسه که نیامدید، یک جلسه را هم نصفه رها کردید.

وی به کنایه اظهار داشت: ما که اهمیت سرمایه گذاری یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی در این کلانشهر را نمی دانیم برای چه به شورا می آییم؟ امروز در جلسه شورا هر ۱۱ نفر بودند اما اکنون در هنگام بررسی لایحه پروژه آبی با این میزان سرمایه گذاری با ورود سرمایه گذار برای اجرای این کار بزرگ، جلسه از رسمیت خارج شده است.

رئیس شورای اسلامی کلانشهر رشت خاطر نشان کرد: همین کارها را کرده ایم که شهر عقب مانده ، تاکنون سکوت کرده ام ولی از این به بعد هر اتفاقی بیفتد می گویم و برای همکارانم در شورا متاسفم، امیدوارم بعد از این کمک کنند.

وی خطاب به اعضا با بیان این که دنبال تخریب چه کسی هستید زیرا مردم این کارها را نمی پذیرند، اضافه کرد: آیا برای مخالفت با پروژه پارک آبی جلسه را از رسیمت خارج می کنید؟ کار خوبی نیست، عدم پذیرش یک طرح این نیست که جلسه از رسیمت خارج شود.

شهردار رشت نیز که برای توضیح پروژه مجموعه بزرگ گردشگری پارک آبی و دفاع از این لایحه به شورا آمده بود، گفت: دو نوبت برای این پروژه به شورا آمدم ، اما اینگونه جلسه از رسمیت خارج می شود.

ناصر حاج محمدی بیان داشت: این کارها برای اینست که شهردار و تیمش موفق نباشند، برخورد جناحی و گروهی اصلا صحیح نیست ، دود آن به چشم مردم می رود.

وی با اشاره به حضور یک سرمایه گذار با سرمایه گذاری یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی برای پروژه پارک آبی در کلانشهر رشت ، خاطر نشان کرد: برخوردهای درست ، موجب سرمایه گذاری سرمایه گذاران می شود، از همه مردم شهر عذرخواهی می کنم زیرا با قهر و قهربازی نمی توان کاری انجام داد.

شهردار رشت با بیان این که اجرای پروژه پارک آبی می تواند این کلانشهر را متحول کند، اضافه کرد: این پروژه درآمد پایدار همیشگی برای شهرداری رشت دارد.

در جلسه فوق العاده شورای اسلامی کلانشهر رشت پس از انتخاب اعضای کمیسیون های شورا، ناظران شورا در سازمان های تابعه شهرداری و … هنگام بررسی لایحه پروژه پارک آبی جلسه شورا از رسمیت خارج شد و چهار نفر از اعضای شورای اسلامی کلانشهر رشت در فواصل مختلف صحن را ترک کردند.

شورای اسلامی رشت در دوره پنجم با فراز و نشیب هایی به فعالیت خود ادامه می دهد؛ در مقطعی برای انتخاب شهردار با حاشیه هایی همراه شد تا جایی که این کلانشهر به مدت ۱۰ ماه از داشتن شهردار محروم بود.

در یکصد و چهارمین جلسه فوق العاده شورای اسلامی رشت در بیست و دوم مردادماه گذشته، اسماعیل حاجی پور تنها کاندیدا برای تکیه زدن بر کرسی ریاست شورای اسلامی رشت بود که با ۱۱ رای به عنوان رئیس شورای اسلامی این کلانشهر انتخاب و معرفی شد.

فرهام زاهد با ۱۱ رای موافق به عنوان نائب رئیس ، حامد عبداللهی با شش رای خزانه دار ، فاطمه شیرزاد و محمدحسن علیپور به عنوان منشی انتخاب شدند، حجت جذب نیز با شش رای به عنوان سخنگوی شورای اسلامی کلانشهر رشت معرفی شد.

بعد از برگزاری نشست هیات رئیسه شورای اسلامی کلانشهر رشت در ۲۲ مرداد ماه امسال سه جلسه شورای اسلامی رشت به صورت متوالی به ترتیب در بیست و ششم و بیست و هشتم مرداد ماه گذشته و چهارم شهریورماه جاری برگزار نشد.

شورای اسلامی کلانشهر رشت، ۱۱ عضو دارد.

رشت حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت ثابت دارد که در طول روز به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می رسد.

تاریخ انتشار : ۱۰ شهریور ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۵
شناسه مطلب : 8341
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی