خاطره‌بازی تلویزیون با سینمای جنگ/ “آژانس شیشه‌ای” حاتمی‌کیا و “سجاده آتش” احمد مرادپور
شبکه‌های تلویزیونی در آخر هفته به سراغِ نوستالژی‌های جنگی سینما رفتند، کارهایی همچون "بلمی به سوی ساحل"، "آژانس شیشه‌ای"، "سجاده آتش" و حتی "ویلایی‌ها" را روی آنتن می‌برد.

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «بلمی به سوی ساحل»، «شهریور ۲۰»، «ویلایی ها»، «تپه عقاب‌ها»، «چراغ‌های ناتمام»، «پینوکیو»، «پدران و دختران»، «طلا و مس»، «فراتر از فریب»، «خشم»، «مردی از جنس بلور»، «آژانس شیشه‌ای»، «تولد دوباره»، «امپراطور پاریس»، «سارا»، «تا آخر دنیا»، «افسانه قعر آب»، «ماجراهای هاکلبری فین»، «افسانه کلورات»، «سرب»، «سرود خاک»، «بازی کلمات»، «پرواز»، «پس گروهان هفتم چی شد»، «ساکت شو»، «زمین سرگردان»، «شش قهرمان»، «بوی خوش زندگی»، «جویندگان گنج»، «یورش»، «عشق پر دردسر»، «لئون»، «دره روشنایی»، «بیلینکی بیل»، «رودولف گربه سیاه»، «آجیل فروشی»، «بچه‌های ابدی»، «عملیات آجیلی ۲»، «گوبی»، «جهان نو ۲»، «سجاده آتش»، «آلما» و «مرغ دریایی»  پنجشنبه و جمعه ۲۷ و ۲۸ شهریورماه از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود.

شبکه یک؛ یادی از رسول ملاقلی‌پور با “بلمی به سوی ساحل”

فیلم سینمایی «بلمی به سوی ساحل» به کارگردانی «رسول ملاقلی پور» پنجشنبه ۲۷ شهریورماه ساعت ۲۳:۱۵ از شبکه یک سیما پخش می‌شود. داستان فیلم اواخر مهرماه ۱۳۵۹ هنگامی روی می‌دهد که خرمشهر در آستانه سقوط قرار دارد.  خسرو ضیایی، عطاء الله سلمانیان، بهزاد بهزادپور، جعفر دهقان و فرید کشن فلاح از بازیگران «بلمی یه سوی ساحل» به شمار می‌روند.

فیلم تلویزیونی «شهریور ۲۰» به کارگردانی «محمدرضا ورزی»، جمعه ۲۸ شهریورماه ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. «شهریور ۲۰» با موضوعیت سقوط رضاشاه و ورود متفقین به ایران است که استعفا و تبعید رضا شاه توسط انگلستان دست مایه اصلی این فیلم است.

فیلم سینمایی «ویلایی ها» به کارگردانی «منیر قیدی» جمعه ۲۸ شهریورماه ساعت ۲۳:۱۵ از شبکه یک سیما پخش می شود. این فیلم قصه خانواده‌های فرماندهان سپاه و ارتش در سال ۱۳۶۵ است.  طناز طباطبایی، پریناز ایزدیار، آناهیتا افشار، علی شادمان و ثریا قاسمی در این فیلم نقش‌آفرینی کرده‌اند.

“پینوکیو” به شبکه دو آمد

انیمیشن سینمایی «تپه عقاب‌ها» به کارگردانی «صمد غلامزاده»، پنجشنبه ۲۷ شهریورماه ساعت ‌‌۸ صبح از شبکه دو سیما پخش می‌شود. در این فیلم خواهیم دید: سعید و حبیب دو رزمنده‌ای هستند که در منطقه عملیاتی خود، دو عقاب را می‌بینند که بالای تپه‌های نزدیک مقرّشان در حال پروازند و…

فیلم سینمایی «چراغ های ناتمام» به کارگردانی «مصطفی سلطانی»، جمعه ۲۸ شهریورماه ساعت ۱ بامداد از شبکه دو سیما پخش می‌شود. این فیلم درباره نویسنده‌ای پایبند به باورهای اعتقادی است که به دنبال مضمونی مرتبط با باورهایش می‌گردد. مجید صالحی، شقایق فراهانی، حسین مهری، الهام نامی، حسین ملکی و داریوش ارجمند در  فیلم سینمایی «چراغ‌های ناتمام» ایفای نقش کرده‌اند.

فیلم سینمایی «پینوکیو» به کارگردانی «استفان گاج داس»، جمعه ۲۸ شهریورماه ساعت ۸ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد. خلاصه داستان فیلم با بازی میشل بامبالک، ژان گراندمن و کریستوف گریگار درباره پینوکیو پسرک چوبی است که پدر ژپتو نجار پیر، آن را ساخته. پینوکیو با آرزوی پدر ژپتو که می‌خواسته صاحب پسری شود، زنده می‌شود اما همان روز اول از خانه خارج شده و گربه نره و روباه مکار او را فریب می‌دهد و او از خانه دور شده و سفر پر ماجرایی را از سر می‌گذراند …

فیلم سینمایی «پدران و دختران» به کارگردانی «گابریل موچینو»، جمعه ۲۸ شهریورماه ساعت ۲۳:۳۰ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد. این فیلم با بازی راسل کرو، آماندا سایفرد، آرون پال، دیانه کروگر، کونزنی والیس و بروس گرینوود درباره جیک دیویس نویسنده سرشناسی است که همسرش را در تصادف از دست داده و خود او نیز دچار آسیب روحی شدیدی شده و دچار حمله‌های صرع می‌شود.

“آژانس شیشه‌ای” در شبکه سه

فیلم سینمایی «طلا و مس» به کارگردانی «همایون اسعدیان»، پنجشنبه ۲۷ شهریورماه ساعت ۱۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود. این فیلم زندگی یک جوان روحانی و همسرش را بیان می‌کند که با صفا و ایمان در کنار ۲ کودک خود زندگی می‌کنند. آنها به دلیل محبت و آرامشی که در زندگی خود دارند هیچ کمبودی را حس نمی‌کنند تا اینکه … بهروز شعیبی، نگار جواهریان، سحر دولتشاهی، رضا رادمنش و جواد عزتی در فیلم سینمایی «طلا و مس» نقش‌آفرینی کرده‌اند.

فیلم سینمایی «فراتر از فریب» به کارگردانی «شیناتو شیموساو»، پنجشنبه ۲۷ شهریورماه ساعت ۱۶ از شبکه سه سیما پخش خواهد شد. در این فیلم با بازی مالین اکرمن، آلیس اوه و جولیا استیلز خواهیم دید: بن وکیل موفق و جوانی است که در یک شرکت حقوقی کار می‌کند و یک زندگی معمولی با همسرش دارد. ناگهان امیلی نامزد سابق او پس از ۱۰ سال سر و کله‌اش پیدا می شود و …

فیلم سینمایی «خشم» به کارگردانی «برد پیتون»، پنجشنبه ۲۷ شهریورماه ساعت ۱۶ از شبکه سه سیما پخش خواهد شد. در خلاصه داستان فیلم با بازی دواین جانسون، نائومی هریس، مالین اکرمان، جو منگنیلو، جیک لیسی و مارلی شلتن آمده است: یویس اوکویه مردی است که از مردم فاصله می‌گیرد، و پیوندی محرمانه دارد با جورج، یک گوریل نقره‌ای فوق‌العاده باهوش که از کودکی مراقب او بوده‌است. اما یک آزمایش ژنتیکی تبهکارانه این میمون با شخصیت را رفته رفته تبدیل به یک هیولای بزرگ می‌کند. اما این تازه شروع ماجراست و خیلی زود فاش می‌شود که موجودات تغییریافته دیگری هم وجود دارند. از آنجا که این هیولاهای تازه خلق شده در حال هجوم بردن به آمریکای شمالی‌اند…

فیلم سینمایی «مردی از جنس بلور» به کارگردانی «سعید سهیلی»، جمعه ۲۸ شهریورماه ساعت ۱۰ به روی آنتن  شبکه سه سیما می‌رود. داستان  فیلم درباره جوانی به نام کامران افشاری است که طی یک درگیری با ضربه‌های چاقو کشته می‌شود و رضا خدا مرادی، جوان بسیجی که قبلاً نیز با کامران درگیر شده بود، به عنوان شروع‌کننده درگیری و قاتل به زندان می‌رود. طی محاکمه در دادگاه، رضا برخلاف نظر وکیلش اصرار دارد توضیح بدهد که طی درگیری کامران ضربه اول را به طور اتفاقی به خودش وارد کرده و از آن به بعد، به دلیل موجی شدن نمی‌داند چه رخ داده و ضربه بعدی را چه کسی وارد کرده است. تلاش‌های مادر رضا نیز برای گرفتن رضایت از والدین کامران به جایی نمی‌رسد. نیلوفر، خواهر کامران که در آلمان پزشک مجروحان جنگ از جمله رضا و سایر همرزمان او بوده است وقتی به ایران می‌آید… مهتاب کرامتی و ابوالفضل پورعرب در فیلم سینمایی «مردی از جنس بلور» بازی کرده‌اند.

فیلم سینمایی «آژانس شیشه‌ای» به کارگردانی «ابراهیم حاتمی‌کیا»، جمعه ۲۸ شهریورماه ساعت ۱۴:۳۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود. در این فیلم خواهید دید: عباس، بسیجی شهرستانی که ترکش خمپاره‌ای را کنار شاهرگ گردنش از دوران حضورش در جبهه به یادگار دارد، به اصرار همسرش نرگس برای معاینه به تهران می‌آید و در خیابان با همرزم سابقش کاظم روبه رو می‌شود که با اتومبیلش مشغول مسافرکشی است… پرویز پرستویی، حبیب رضایی و رضا کیانیان در فیلم سینمایی «آژانس شیشه‌ای» هنرنمایی کرده‌اند.

فیلم سینمایی جدید «تولد دوباره» به کارگردانی «لی هیلانگ»، جمعه ۲۸ شهریورماه ساعت ۱۹:۱۵ از شبکه سه سیما پخش می‌شود. در خلاصه داستان این فیلم با بازی ژنگ هان، رادیان واگان و یان لی آمده است: آقای موری هکر و خلافکار ژاپنی است که قصد دارد یکی از بزرگترین شرکت‌های حمل و نقل آسیا را که در مالزی قرار دارد هک کند. برای این کار، فردی به نام زبرا را استخدام می‌کند. زبرا و همسرش سویی هکرند و هر دو وارد عمل می‌شوند و در مقابل دریافت مبلغ هنگفتی قرار می‌شود با موری همکاری کنند. اما…

“سارا” داریوش مهرجویی در شبکه چهار

فیلم سینمایی جدید «امپراطور پاریس» به کارگردانی «ژان فرانسوا غیشه»، پنجشنبه ۲۷ شهریورماه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود. در خلاصه داستان فیلم با بازی وینسنت کاسل، آگوست دیل و پاتریک چنیاس آمده است: فرانسوآ ویدوک یک محکوم فرانسوی است که در دوران حکومت ناپلئون موفق می‌شود به همراه یک همبند دیگر خود از امن‌ترین زندان فرانسه فرار کند. چند سال بعد او تصادفاً توسط پلیس شناسایی شده و در پاریس دستگیر می‌شود. او که نزد رییس پلیس پاریس برده شده در یک لحظه غفلت آنها فرار می‌کند. او که از فرار کردن و مخفی شدن خسته شده شبانه به خوابگاه رییس پلیس آمده و به او…

فیلم سینمایی «سارا» به کارگردانی داریوش مهرجویی، جمعه ۲۸ شهریورماه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار روی آنتن می‌رود. در این فیلم خواهیم دید: با بیمار شدن حسام، همسر سارا، او مجبور می شود از گشتاسب، همکار حسام مبلغی پول برای درمان او قرض بگیرد… نیکی کریمی، امین تارخ و زنده یاد خسرو شکیبایی در فیلم سینمایی «سارا» هنرنمایی کرده‌اند.

 

تاریخ انتشار : ۲۷ شهریور ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۵
شناسه مطلب : 18358
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی