حمله داعشی‌ها به مواضع نیروهای عراقی در شمال بغداد/ این حمله دفع شد
نیروهای امنیتی عراق مستقر در منطقه «الطارمیه» واقع در شمال بغداد، مورد حمله تروریست‌های داعش قرار گرفته‌اند.

به نقل از منابع عراقی، عناصر داعش جمعه شب به لشکر ششم تیپ ۵۹ نیروهای امنیتی عراق مستقر در منطقه «الطارمیه»، حمله تروریستی کردند.

منابع عراقی گزارش دادند که نیروهای تیپ ۵۹، با ناکام گذاشتن این حمله تروریست‌های داعش، مانع نفوذ آنها به منطقه الطارمیه شده‌اند.

فعالان و کاربران اینترنتی عراقی گزارش دادند که در این حمله تروریستی، یک سرباز ارتش این کشور به ضرب گلوله تک‌تیراندازان داعش زخمی و راهی بیمارستان شد.

دیروز «جبار المعموری» رئیس اتحادیه علمای مسلمین دیالی در سخنانی از سلاح پیشرفته آمریکایی در دست داعش خبر داد و گفت: طی ماه‌های گذشته در پدیده‌ای خطرناک که باید مورد توجه قرار گیرد، شماری از نیروهای حشد شعبی و غیرنظامیان در حمله تک تیراندازان داعش کشته شده‌اند. داعش از سلاح پیشرفته که برد بلند دارد، علیه نیروهای امنیتی عراق استفاده می‌کند که باید تحقیق عمیقی در این باره و اینکه چگونه این سلاح به دست تروریستها می‌رسد، انجام شود.

المعموری افزود: بعید نیست که آمریکا در تامین مالی تروریست‌ها به منظور بی‌ثباتی و برهم زدن اوضاع امنیتی در عراق به ویژه در مناطق آزاد شده از لوث داعش دخیل باشد. تک تیراندازان داعش فقط در دیالی فعال نیستند بلکه در استان‌های دیگر هم فعالند.

تاریخ انتشار : ۲۷ دی ماه ۱۳۹۹ ساعت ۰۲:۳۰
شناسه مطلب : 19553
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی