آثار ملی با موضوع وحدت و هویت ملی گزینه‌های مناسب‌تری هستندحق انتخاب چندانی برای اکران نوروز وجود ندارد

سجاد نوروزی با نامساعد خواندن شرایط تولید در سینمای ایران، حق انتخاب را در بین فیلم‌ها برای اکران نوروزی بسیار محدود دانست.

سجاد نوروزی، مدیر سینما آزادی، در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، اظهار داشت: تولیدات سینمای ما در سال‌های اخیر به نحوی است که حق انتخاب چندانی برای ما در گزینش آثار نمی‌گذارد و ما در بین چند اثر شاید چندان تفاوتی نداشته باشد که کدام یک از آنها در عید نوروز اکران می‌شود.

نوروزی تصریح کرد: بیش از هر چیز رقابت برای فیلمسازان است که فیلم‌شان در ایام نوروز اکران شود و احتمالاً فیلم‌شان فروش بیشتری داشته باشد. ما اگر بگوییم فیلم‌های کمدی برای اکران نوروز مناسب هستند سبد قابل اعتنایی در اختیار ما نیست و همین شرایط برای سینمایی اجتماعی نیز وجود دارد.

او افزود: در یک شرایط ایده‌آل که تعداد آثار در بخش‌های مختلف به اندازه مطلوبی باشد قطعاً آثار ملی که وحدت و هویت ملی را مدنظر داشته باشند گزینه‌های مناسب‌تری هستند و در این بین چند کمدی مفرح و چند اثر اجتماعی که تلنگرهای مقطعی اجتماعی نیز در آن‌ها به چشم بخورد می‌توانند گزینه‌های مناسبی برای اکران در ایام نوروز باشند.

تاریخ انتشار : ۵ اسفند ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۸
شناسه مطلب : 13485
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی