هزینه برگزاری مراسم افتتاحیه به عنوان کمک سینماگران در همان روز اول با حضور نمایندگانی از هلال احمر در پردیس ملت، به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان اهدا شد که البته گفته شده بیشتر صرف خرید لوازم‌التحریر بچه‌ها خواهد شد.

سینمای رسانه‌ها به عنوان مرکز اصلی انتشار خبرها و نقدها و برگزاری نشست‌های پرسش و پاسخ با سازندگان فیلم‌هاست، سرعت اینترنت دقیقا در محلی که بیشترین کار خبرنگاران و عکاسان در آنجا انجام می‌شود یعنی طبقه منفی دو که سالن نشست‌ها در آن است، با ازدحام جمعیت بسیار کم‌ می‌شود و باید دید در روزهای آینده وضعیت چطور پیش می‌رود.

یکی از اتفاق‌های مهم‌ این دوره از جشنواره حذف مراسم فتوکال و فرش قرمز است که گویا در ارتباط با حال و احوال این روزها و تاکید دبیر جشنواره بر اینکه جشنواره امسال رویکرد جشن ندارد، تصمیم‌گیری شده است.

در جدول فیلم‌های این دوره جشنواره، سانس آخر که به اذعان دبیر جشنواره بهترین سانس سینمای رسانه‌هاست، به فیلم‌های مستند اختصاص داده شده است. همچنین ممکن است این جدول دچار تغییر شود چون شنیده شده تدوین یکی از فیلم‌های بخش سودای سیمرغ تازه به پایان رسیده و احتمالا به جشنواره نمی‌رسد و یکی از فیلم‌های رزرو جایگزینش می‌شود.

فیلم‌های بلند روز اول جشنواره (در پردیس ملت) فضایی تلخ و غم‌انگیز داشتند. وجه مشترک هر سه فیلم کاراکترهای اصلی بودند که زنانی رنج‌دیده را از جامعه روایت می‌کردند.

ساسان سالور، تهیه‌کننده فیلم «سه کام حبس» در ابتدای نشست خبری یادی از جانباختگان هواپیمای اوکراینی کرد و از حاضران خواست یک دقیقه سکوت کنند.

در فیلم دوم اکران‌شده در پردیس ملت یعنی «قصیده گاو سفید»،«قصاص» و پرداختن به این قانون کیفری موضوعی قابل اشاره و فکرشده در فیلم بود که بهتاش صناعی‌ها بابتش چند بار مورد سوال قرار گرفت تا بگوید آیا به کمپین «نه به اعدام» پیوسته است یا خیر؟!

باران کوثری که به همراه شکیبا و ثانی‌فر تنها بازیگران حاضر در نشست خبری فیلم بودند، ابتدا اعلام کرد که صحبت‌هایی دارد و در پایان جلسه مطرح می‌کند اما این اتفاق نیفتاد.

محسن تنابنده که دیروز به همراه دیگر عوامل فیلم «سه کام حبس» به پردیس ملت آمده بود، مقابل دوربین عکاسی جشنواره فیلم فجر قرار گرفت.

عکس زیر را محسن تنابنده با پیراهن و کت و شلوار مشکی در همین آتلیه گرفته است.

سایت ملت ما • 5336644

سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در سینما رسانه (پردیس ملت) با نمایش فیلم «سه کام حبس» به کارگردانی سامان سالور، دیروز (شنبه ۱۲ بهمن) به‌طور رسمی آغاز شد. عوامل این فیلم از جمله محسن تنابنده و پری‌ناز ایزدیار، به خاطر رویدادهای تلخ چند ماه گذشته، با لباس مشکی در نشست خبری «سه کام حبس» حضور پیدا کردند.
امسال با توجه به حذف بخش فوتو کال از جشنواره، عوامل «سه کام حبس» از جمله محسن تنابنده، تنها مقابل دوربین آتلیه جشنواره فیلم فجر رفتند و عکس گرفتند.

چنان که در عکس‌ها مشهود است غالب هنرمندان با لباس مشکی در سینما رسانه حاضر شدند.

 

تاریخ انتشار : ۱۳ بهمن ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۳
شناسه مطلب : 12507
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی