جو بایدن چهل و ششمین رییس جمهور آمریکا شد
آرای جو بایدن از مرز ۲۷۰ رای الکترال گذشت و به این ترتیب جو چهل و ششمین رییس جمهور منتخب آمریکا خواهد شد.

آرای جو بایدن از مرز ۲۷۳ رای الکترال گذشت و به این ترتیب جو چهل و ششمین رییس جمهور منتخب آمریکا خواهد شد. شمارش آرای پنسیلوانیا هم به پایان رسیده و آسوشیتد پرس خبر داده که بایدن در ن ایالت نیز برنده انتخابات شده است.

آسوشیتدپرس همچنین در محاسبه آرا، آرای الکترال آریروزنا و پنسلوانیا را هم محاسبه کرده و عدد آرای الکترال بایدن را ۲۸۴ اعلام کرده است. در هر دو صورت جو بایدن برنده انتخابات خواهد بود.

به گزارش سایت خبری تحلیلی ملت ما ، مجموع آرای مردمی جو بایدن تا کنون ۷۴ میلیون و ۹۱۶ هزار و ۱۲۷ نفر بوده و مجموع آرای مردمی دونالد ترامپ ۷۰ میلیون و ۷۸۰ هزار و ۸۳۰ بوده است. به این ترتیب در آرای مردمی نیز جو بایدن از ترامپ پیش افتاده است.

پیروزی جو بایدن در انتخابات آمریکا

تا کنون سی‌ان‌ان، آسوشیتد پرس، ان‌بی‌سی و چندین رسانه آمریکایی دیگر، جو بایدن را رییس جمهور منتخب نامیده‌اند. آن‌ها نوشتند که با پیروزی در پنسلیلوانیا ۲۰ رأی الکترال به آرای قبلی خود افزوده و حتی بدون مشخص شدن نتیجه انتخابات در ایالت‌های کارولینای شمالی، جورجیا و نوادا، با کسب ۲۸۴ رأی الکترال از حدنصاب ۲۷۰ رأی الکترال عبور کرده است.

شمارش آرای آلاسکا، جورجیا، کارولینای شمالی و نوادا هنوز به پایان نرسیده اما اگر تمامی این آرا به نفع ترامپ باشد، باز هم به تعداد رای جو بایدن نخواهد رسید. با اتفاقاتی که در پنسیلوانیا افتاده و هر ۲۰ الکترال به بایدن رسیده، دیگر شمارش آرا اهمیتی ندارد چون عملا تغییری در نتیجه ایجاد نخواهد کرد.

واکنش ترامپ به انتخاب جو بایدن به عنوان رییس جمهور منتخب آمریکا

دونالد ترامپ همچنان نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را قبول ندارد. دونالد ترامپ در واکنش به اعلام نام بایدن به عنوان پیروز انتخابات ریاست جمهوری توسط چندین رسانه آمریکایی اعلام کرد: آرای قانونی تصمیم می‌گیرند که چه کسی پیروزی انتخابات است، نه رسانه‌ها. این در حالی است که حتی رسانه‌های جمهوری خواه همچون فاکس نیوز پذیرفته‌اند که جو بایدن پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شده است

رودی جولیانی هماکنون در یک مصاحبه زنده بار دیگر از تقلب گسترده سخن گفت و اعلام کرد در شمارش آرای پستی تقلب شده و آرای ترامپ شمرده نشده است.

جولیانی گفته مراحل قضایی را طی خواهد کرد تا ترامپ از کاخ سفید بیرون نرود. با این حال دیگر وکلای انتخاباتی ترامپ سکوت کرده‌اند و حتی مایک پنس معاون اول دونالد ترامپ هیچ واکنشی به رفتار ترامپ و احتمال تقلب نداشته است.

بر اساس قانون اگر اختلاف آرا زیر ۰.۵ درصد باشد، امکان بازشماری آرا وجود دارد و در غیر این صورت بازشماری انجام نخواهد شد.

هماکنون جمعیت زیادی مقابل کاخ سفید جمع شده‌اند وپلاکاردهایی در دست دارند که در آن خطاب به ترامپ نوشته شده از کاخ سفید برود. منظور آنها این است که نتیجه انتخابات را بپذیرد.

طرفداران ترامپ نیز تجمع کرده‌اند و تقابلی بین طرفداران دو رقیب ایجاد شده است. پلاکارد «trump is over» در دست عمده تجمع کنندگان دیده می‌شود. هر سه خیان منتهی به کاخ سفید مملو از مردم است. هنوز هیچ درگیری گزارش نشده است.

 

جو بایدن رییس جمهور منتخب آمریکا در نخستین واکنش گفته فروتنانه اعتماد مردم را می‌پذیرم و خوشحالم که مردم آمریکا به من اعتماد کرده‌اند.

جو بایدن چه زمانی به کاخ سفید می‌رود؟

در صورت تأیید آرا، جو بایدن از روز ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱، مسند ریاست جمهوری آمریکا را برعهده گرفته و برای ۴ سال به عنوان رئیس جمهور این کشور، فعالیت می‌کند.

تاریخ انتشار : ۱۷ آبان ماه ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۹
شناسه مطلب : 18788
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی