جت الاسلام و المسلمین رئیسی مهم‌ترین برنامه‌‌های قوه قضاییه را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه در مراسم تجدید میثاق با آرمان‌های امام خمینی (ره) که امروز به مناسبت آغاز هفته قوه قضاییه برگزار شد، در در رابطه با مهم‌ترین برنامه‌های قوه قضاییه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هفته قوه قضاییه را به تمام همکاران قضایی که در جهت احقاق عدالت تلاش می‌کنند، تبریک می‌گویم.

وی افزود: هفته قوه قضاییه برای بنده و همکارانم فرصتی است که بتوانیم یک بار دیگر با آرمان‌های امام راحل تجدید میثاق کنیم.

رئیس قوه قضاییه گفت: امام راحل بر اجرای عدالت تأکید داشتند.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی تصریح کرد: در آغاز هفته قوه قضاییه زیارت مرقد نورانی امام خمینی (ره) و میثاق با آرمان‌های بلند آن حضرت برای بنده و همه مسئولان دستگاه قضایی فرصت مغتنمی است که یک بار دیگر دیدگاه‌ها و نظرات بلند امام راحل را در جهت تشکیل نظامی مبتنی بر دین و آموزه‌های دینی، اجرای عدالت در جامعه و تشکیل جامعه‌ای مبتنی بر ارزش‌های الهی مرور کنیم.

وی با بیان اینکه پرچم عدالت خواهی و مبارزه با ظلم و فساد را امام (ره) برافراشت، افزود: ۴۰ سال گذشته امام خمینی (ره) به قصد گسترش معروف‌ها و باید‌های الهی و نهی از همه پلشتی‌ها، زشتی‌ها و تبهکاری‌ها این پرچم را بلند کردند.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه امام خمینی (ره) محور اخلاص بودند، گفت: نگاه به مردم و خواسته آن‌ها و توجه و دلدادگی به خدا در مکتب سیاسی امام راحل موج می‌زند.

حجت الاسلام و المسلمین با بیان اینکه مهمترین برنامه تحولی قوه قضاییه در این دوره رفع اطاله دادرسی، توجه به حقوق عامه، کاهش پرونده‌های ورودی و اجرای عدالت است، تصریح کرد: مبارزه با فساد در صدر برنامه‌های دستگاه قضاست.

وی افزود: در سیره و روش امام خمینی (ره) توجه به حق الناس بسیار مورد تاکید است است، لذا مدیران اجرایی، دستگاه‌های مسئول و مسئولان تقنین و قانونگذاری و همکاران قضایی باید دیدگاه و تاکید امام (ره) را نسبت به حق الناس و حقوق عامه مورد توجه قرار دهند.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینکه از مسائل مورد تاکید در این دوره توجه به حقوق عامه خواهد بود، تصریح کرد: حق مردم به هیچ عنوان نباید ضایع شود و حقوق مردم در استفاده از ظرفیت‌ها در این نظام و در این کشور نباید دچار آسیب شود، لذا مبارزه با تبعیض و فساد و همچنین اجرای عدالت برنامه اصلی تحولی ما در این دوره خواهد بود.

تاریخ انتشار : ۱ تیر ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۵
شناسه مطلب : 5080
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی