فرماندار شهرستان مهران گفت: یک واحد تولیدی در شهرستان مهران راه اندازی شده است که می‌تواند روزانه بیش از ۶هزار ماسک تولید و روانه بازار کند.

اسد قاسمی فرماندار شهرستان مهران صبح امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در ایلام گفت: یک واحد تولیدی با اشتغالزایی بیش از دوازده خیاط ماهر و دو نفر هم به عنوان مسوول بسته بندی بصورت شبانه روزی در دو شیفت راه اندازی شده است که می‌تواند روزانه بیش از ۶۰۰۰ عدد ماسک مدل کاسه‌ای با نوع پارچه اسپان باند سه لایه ک با گرمراژ ۳۸ گرم SMS استاندارد تولید و روانه بازار کند.

وی افزود: مواد اولیه قبل از ورود به کارگاه استرلیزه می‌شوند و همچنین بعد از تولید و خروج از کارگاه  نیز استرلیزه می‌شوند و تولید این ماسک‌ها در مکانی با رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی فردی و مکانی تولید می‌شود.

فرماندار مهران در ادامه اظهار داشت: بخشی از ماسک‌های تولیدی بین داروخانه‌های سطح شهرستان مهران با قیمت مصوب توزیع شده است و وفور و فراوانی این کالای مهم در این شرایط در حال اشباح بوده و در صورت نیاز سایر شهرستان‌های استان این واحد تولیدی قادر به تامین ماسک آن‌ها نیز خواهد بود.

وی تصریح کرد: تولید ماسک نیز توسط نیروهای بسیجی در بخش مرکزی و صالح آباد، و هلال احمر در مرکز شهرستان روزانه بالای ۲۰۰۰ بوده که در مجموع روزانه قریب هشت هزار ماسک و ۲۰۰۰ دستکش در شهرستان تولید می‌شود به طوری که از شهرستان‌های خارج از استان تقاضای خرید ماسک داشته‌ایم.

قاسمی گفت: این واحد تولیدی در راستای مصوبات ستاد کرونا شهرستان و با همت و پیگیری‌های اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان مهران راه اندازی و به مرحله‌ی تولید رسیده است.

تاریخ انتشار : ۱۸ فروردین ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۸
شناسه مطلب : 14798
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی