مدیرکل تعزیرات حکومتی شهر تهران گفت: پرونده گرانفروشی ماسک تشکیل شده و بازرسی ها در حال انجام است و برخورد با متخلفان نیز آغاز شده است.

تشکیل پرونده گرانفروشی «ماسک» در تعزیرات/ عرضه ماسک معمولی به جای «ضدکرونا»

به گزارش ملت ما به نقل از فارس، پس از شیوع ویروس کرونا در چین، به تدریج کشورهای اطراف درگیر شدند و اخباری مینی بر وجود موارد مشکوک در کشورهای نزدیک و حتی در کشور ما نیز خبرساز و باعث بروز نگرانی مردم و افزایش خرید ماسک و ژل‌های ضدعفونی‌کننده در هفته‌های گذشته شد.

البته طبق اعلام وزارت بهداشت تاکنون هیچ مورد مثبت مبتلا به ویروس کرونا در سطح ایران مشاهده نشده است. با این وجود به نظر می‌رسد این اظهارات تاکنون نتوانسته اطمینان خاطر لازم را در مردم ایجاد کند؛ به طوری که گزارش‌های میدانی از داروخانه‌ها حاکی از افزایش بیش از دو برابری قیمت انواع ماسک در سطح داروخانه‌ها ست.

حالا سرپرست اداره نظارت و بازرسی اداره‌کل تجهیزات و ملزومات پزشکی نیز خبر داد که با تمام متخلفین در فروش ماسک‌های تقلبی و فاقد اصالت و هرگونه گرانفروشی ماسک برخورد قاطع انجام شده است.

وی گفته متخلفان به مراجع قضایی معرفی می‌شوند و هیچگونه کمبودی در حوزه ماسک وجود ندارد و به اندازه کافی ماسک داریم. البته این مقام مسؤول این را هم گفته که تا اطلاع ثانوی خروج و صادرات ماسک از کشور، بدون مجوز وزارت بهداشت ممنوع است.

محمدعلی اسفنانی، مدیرکل تعزیرات حکومتی شهر تهران نیز در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس گفت: طبق گزارش های رسیده در حوزه فروش ماسک تخلفاتی وجود دارد.

وی افزود: برخی از مراکز فروش تجهیزات پزشکی و داروخانه ها ماسک‌های معمولی را به جای ماسک های با کیفیت N۹۵  به مردم عرضه می‌کنند.

اسفنانی گفت: هم چنین مواردی از فروش ماسک‌های بدون کیفیت گزارش شده که با آنها برخورد لازم شده است و ظرف یکی دو روز آینده نتایج بازرسی‌ها اعلام خواهد شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی شهر تهران همچنین در مورد گرانفروشی ماسک‌ها در سطح داروخانه‌ها گفت: پرونده گرانفروشی ماسک نیز تشکیل شده و بازرسی ها همچنان در حال انجام است، بنابراین در بحث کیفیت و گرانفروشی ماسک به زودی گزارشی نهایی تکمیل و اعلام خواهد شد.

تاریخ انتشار : ۲۰ بهمن ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۶
شناسه مطلب : 12856
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی