بیماران مشکلات خود در بیمارستان‌ها را به سامانه ۱۹۰ اعلام کنند
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: بیماران بستری در بیمارستان‌های دولتی می‌توانند مشکلات خود را به سامانه تلفنی ۱۹۰ وزارت بهداشت اعلام کنند تا در اسرع وقت به این موارد رسیدگی شود. این سامانه همواره در دسترس است.

قاسم جان بابایی روز پنج شنبه درباره نظارت بر بیمارستان‌های دولتی و مشکل پیش آمده اخیر در مورد نبود بالش در بیمارستان رودان که با واکنش وزیر بهداشت همراه شد، به خبرنگار ایرنا گفت: مشکلاتی از این دست خیلی شایع نیست. در سفر اخیر وزیر بهداشت به استان کرمان تقریباً از تمام مناطق جنوب و شرق این استان بازدید کردیم و مشکلاتی مانند کمبود بالش، پتو و لباس بیمار خیلی شایع نیست.

وی ادامه داد: تنها جایی که در سفر اخیر این مشکل وجود داشت، بیمارستان شهرستان رودان بود و بقیه جاهایی که بازدید کردیم، مشکلات مشابه این مورد دیده نشد که این مورد در بیمارستان رودان با واکنش صحیح وزیر بهداشت همراه شد.

معاون وزیر بهداشت درباره تشکیل شورای نظارت بر خدمت رسانی به بیماران نیز بیان کرد: قرار نیست درباره مشکلاتی مانند کمبود بالش و لباس در این شورا تصمیم گیری شود، بلکه مسائل کلان‌تر سلامت مانند خطاهای پزشکی در این شورا مطرح و درباره آن تصمیم گیری می‌شود.

جان بابایی اظهار داشت: بیماران هرگونه مشکلی در بیمارستان‌های دولتی داشته باشند می‌توانند در تمام ۲۴ ساعت با سامانه ۱۹۰ تماس گرفته و مشکل خود را مطرح کنند. بازخواست‌ها و تذکرهای لازم به دفاتر نظارت دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور نیز انجام می‌شود.

وزیر بهداشت در سفر اخیر خود به استان کرمان، از بیمارستان امام علی (ع) رودان نیز بازدید کرد. در این بازدید که ویدئوی آن منتشر شد، وزیر بهداشت به عدم وجود بالش برای یک بیمار واکنش نشان داد و مدیر بیمارستان را بازخواست کرد.

تاریخ انتشار : ۱۳ تیر ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۲
شناسه مطلب : 5737
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی