بذرپاش: دلیل اصرار دولت بر عدم‌فسخ واگذاری هفت‌تپه را متوجه نمی‌شویم
رئیس دیوان محاسبات کشور تأکید کرد: بنای ما در دیوان محاسبات اصلاح امور و رویه‌های مالی است و نه تشکیل پرونده اما پرونده‌هایی هم به‌ضرورت تشکیل می‌شود که برای تعیین تکلیف به قوه قضائیه ارسال می‌شود.

رئیس دیوان محاسبات کشور گفت: با وجود بررسی‌های سازمان بازرسی و حکم هیئت مستشاری دیوان، دلیل اصرار دولت و وزارت اقتصاد را بر عدم‌فسخ واگذاری شرکت هفته‌تپه را متوجه نمی‌شویم.

به گزارش سایت خبری تحلیلی ملت ما ، مهرداد بذرباش رئیس دیوان محاسبات کشور در جلسه معارفه حاکم شرع دیوان محاسبات ضمن گرامیداشت و تسلیت فوت عبداللهی حاکم شرع قبلی، گفت: رحیمی به‌حکم رئیس قوه قضائیه برای این جایگاه در دیوان محاسبات منصوب شده است که از آیت الله رئیسی تشکر می‌کنیم.

وی ادامه داد: رحیمی ۲۷ سال سابقه خدمت در دستگاه قضا را دارد بنابراین به اهمیت ساختار دیوان محاسبات واقف است، خانواده دیوان محاسبات تلاش می‌کند رویه‌های مالی کشور را اصلاح کند.

بذرپاش ادامه داد: بسیاری از گرفتاری‌های امروز کشور به‌دلیل همین رویه‌های مالی است و دیوان محاسبات افتخار می‌کند که با حضور دادستان، هیئت مستشاری، مدیران و پرسنل باتجربه که همگی شأن قضاوت دارند، به‌دنبال اصلاح این رویه‌ها است.

رئیس دیوان محاسبات کشور تأکید کرد: بنای ما در دیوان محاسبات اصلاح امور و رویه‌های مالی است و نه تشکیل پرونده اما پرونده‌هایی هم به‌ضرورت تشکیل می‌شود که برای تعیین تکلیف به قوه قضائیه ارسال می‌شود.

وی با بیان اینکه امروز کشور از کم‌اقدامی و بی‌اقدامی بیشتر از خطای اقدامی رنج می‌برد، گفت: ما بررسی تفریغ بودجه سال ۹۸ را از دیروز در دیوان محاسبات آغاز کردیم، در این بررسی‌ها در زمان قرائت بند، بند گزارش به این نتیجه رسیدیم که برخی از این بندها فاقد عملکرد هستند و یا اینکه هیچ گونه عزمی برای اجرای آن‌ها وجود نداشته است.

بذرپاش تصریح کرد: امروز ریسک در مدیریت به حداقل رسیده است و یکی از دلایل عمده کاستی‌ها در کشور از همین قسمت ناشی می‌شود بنابراین در دیوان محاسبات براساس یک توافق مقرر شده است به مدیرانی که می‌خواهند کار کنند، کمک شود.

رئیس دیوان محاسبات کشور ادامه داد: ما در هیئت‌های مستشاری دیوان محاسبات از مدیران باتجربه هم استفاده کرده‌ایم تا اعضا تنها با نگاه قضایی و مالی به مسائل ننگرند بلکه نگاه اجرایی هم داشته باشند.

وی با اشاره به رسیدگی به برخی پرونده‌های مهم در دیوان محاسبات، اظهار کرد: بحث واگذاری شرکت‌های دولتی به‌صورت جدی در دیوان محاسبات مورد رسیدگی قرار گرفته که پرونده هفت‌تپه از مهم‌ترین آنهاست و نمی‌دانم دلیل اصرار دولت به‌ویژه وزارت اقتصاد بر عدم‌فسخ این واگذاری چیست، سازمان بازرسی بررسی کرده است و هیئت مستشاری دیوان حکم داده است اما نمی‌دانم چرا اجرا نمی‌شود.

بذرپاش اضافه کرد: بنای دیوان محاسبات کمک به دولت است، دولت اکنون در شرایط سخت کشور در وسط میدان قرار گرفته است و ما باید به آن‌ها کمک کنیم اما این‌گونه مسائل مانند فسخ واگذاری شرکت هفت‌تپه بسیار متقن و دقیق است که ما دلیل اصرار برخی را بر عدم این فسخ متوجه نمی‌شویم.

رئیس دیوان محاسبات کشور ضمن تأکید بر اهمیت حضور حاکم شرع در دیوان محاسبات، گفت: امیدواریم یک کار خوبی را کنار خانواده دیوان محاسبات برای کشور انجام دهیم و در گام دوم انقلاب بتوانیم گامی در عملیاتی کردن خواسته‌های مقام معظم رهبری در کشور برداریم.

تاریخ انتشار : ۲۱ آبان ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۲
شناسه مطلب : 18818
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی