پیکر شهید جواد الله اکرم چهار سال بعد از شهادت تشییع می شود

مدتی پیش بود که بعد از گذشت چهار سال، خبر پیدا‌شدن پیکر مطهر یکی از فرماندهان مقاومت در سوریه منتشر شده است. شهید جواد الله‌کرم که سال ۹۵ خبر شهادتش در عین ناباوری حماسه عظیم او را تا ابد ماندگار کرد. پیکر مطهر این فرمانده شهید در کربلای خان‌طومان در جریان تفحص پیکر شهدا کشف شده و هویت او از طریق آزمایش DNA شناسایی شد. پیکر این فرمانده شهید روز چهارشنبه، ۲۸ خرداد، ساعت ۹ صبح واقع در مهرآباد جنوبی، جنب دانشگاه نیروهوایی شهید ستاری تشییع می‌شود.
شهید مدافع حرم «جواد الله‌کرم» متولد دوم تیر سال ۱۳۶۰ و اهل محله مهرآباد تهران بود. وی از مستشاران زبده نظامی و فرماندهان مقاومت بود که برای دفاع از حرم عمه سادات داو‌طلبانه به سوریه اعزام شد. او سه بار در سال‌های ۹۳ و ۹۴ در جریان جنگ سوریه مجروح شد. در جریان حمله نیروهای تکفیری به خان‌طومان در جنوب غرب حلب در زمان آتش‌‌بس در ۱۹ اردیبهشت سال ۹۵ به شهادت رسید. پیکر وی در منطقه ماند و در زمره شهدای جاویدالاثر قرارگرفت. او می‌گفت: «مهم نیست چه مسوولیتی داریم و کجا هستیم، هرجا که هستیم باید درست انجام وظیفه کنیم.»
تسنیم در گزارشی چند روایت از زبان نزدیکان این شهید بزرگوار منتشر کرده است. در بخشی از این گزارش آمده است: همرزمان شهید الله‌کرم می‌گویند: «وقتی شهید امین کریمی با تیر دشمن روی زمین افتاد، جواد الله‌کرم هم تیر خورد ولی چیزی نگفت. بالاخره فرمانده باید خودش را جلوی نیروهایش سرحال نشان دهد. گذشت و بعد یک ساعت روستا کامل دست ما بود. به اتفاق آقا جواد انتهای روستا نشستیم و تازه وقت کردیم که از شهادت امین کریمی بغض کنیم. جواد الله‌کرم گفت: «امین خیلی بچه خوبی بود، از اوایل پاسدار‌شدنش من می‌دونستم که شهید میشه.» با تعجب پرسیدم: «مگه شما از اون موقع میشناختینش؟» گفت: «بله. من مربی‌شون بودم. از همون موقع می‌رفت دنبال جدیدترین اطلاعات و سخت‌ترین کارها و درست‌کردن پیشرفته‌ترین وسایل تخریب و خلاصه خیلی آدم مخلصی بود. جواد الله‌کرم نیز ازجمله شهدای مدافع‌حرمی بود که شهادت خود را پیش‌بینی کرده و برای آن آماده بود. یکی از همرزمان شهید، خاطره‌ای از شب قبل از شهادت او نقل کرده و گفته بود: شب بود، همه جمع نشسته بودیم و داشتیم شوخی می‌کردیم، جواد گفت: بچه‌ها امشب کمتر شوخی کنید. تعجب کردم، به شوخی گفتم: «جواد نکنه‌ داری شهید میشی» گفت: «آره نزدیکه»؛ هاج و واج مانده‌بودیم چه بگوییم! همه لحظه‌ای سکوت ‌کردند. یکی از بچه‌ها دوربین آورد و گفت: «بگذار چند تا عکس بگیریم» قبول کرد، نشستیم چند تا عکس مجلسی انداختیم، فردا جواد شهید شد.»


در بخش دیگری از این گزارش به نقل از مادر این شهید گفته است: «روزی که خبر شهادت فرزندم را شنیدم از صبح آیه شریف «ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیا عند ربهم یرزقون» ورد زبانم بود و خاطرم هست روزه بودم. نزدیک ظهر بود که دیدم یکی از دخترانم به خانه آمد اما چهره‌اش آرام نبود. چندبار پرسیدم: «چیزی شده که آنقدر به هم ریخته‌ای؟» گفت: «نه؛ فقط آقا جواد مجروح شده است.» دیدم چشمان دخترم اشک داشت. گفتم: «مادر! می‌دانم آقاجواد شهید شده است. به من بگو چون از صبح انگار بمن تلقین شده است که امروز خبر شهادتش را می‌شنوم.» همین موقع بود که دیدم جمعی از فامیل و همسایه‌ها وارد منزل ‌شدند برای تسلی دادن. خداوند در قرآن فرموده وعده من حق است و عملی می‌شود. اگر بپذیریم وعده مرگ و شهادت هر انسانی آنطور رقم می‌خورد که تقدیر خداوند است، دیگر دلیلی ندارد برای رفتن فرزندمان به جبهه دفاع از حرم اهل بیت؟عهم؟ ممانعت کنیم.» گفتنی است پیکر مطهر این شهید مدافع حرم بعد از تشییع در روز چهارشنبه برای انجام مراسم خاکسپاری به قطعه ۵۰ گلزار شهدای بهشت زهرا؟س؟ منتقل خواهد شد. رعایت نکات بهداشتی و به همراه‌‌داشتن ماسک در مراسم تشییع و خاک‌سپاری الزامی است.

تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۳
شناسه مطلب : 16806
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی