فردی که مرتکب اقدام غیرمتعارف و موهن در حرم حضرت معصومه(س) و انتشار آن در فضای مجازی شده بود، دستگیر شد.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب قم، با توجه به انتشار فیلم اقدام غیرمتعارف یک فرد در حرم حضرت معصومه(س) و وصول گزارش به سامانه گزارش‌ها مردمی قرارگاه کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی دادسرای قم، با دستور دادستان مرکز استان و با تلاش عوامل نیروی انتظامی این فرد شناسایی، دستگیر و بازداشت شد.

بر اساس این گزارش، برای این فرد پرونده قضایی تشکیل‌شده و در حال رسیدگی می‌باشد.

اقدام غیرتعارف این فرد در مالیدن زبان خود به ضریح حرم حضرت معصومه(س) برای اثبات آلوده نبودن آن و انتشار فیلم این اقدام در فضای مجازی، در شرایط همه‌گیری ویروس کرونا در کشور، واکنش‌های زیادی به همراه داشت.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا از اوایل دی‌ماه در «ووهان» واقع در استان «هوبی» چین پدیدار شد و تاکنون به حدود ۵۰ کشور از جمله آمریکا، فرانسه، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد، اسپانیا و امارات گسترش‌یافته و تاکنون جان حدود سه هزار نفر را گرفته است.

مقامات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز روز چهارشنبه ۲۳ بهمن‌ماه از ابتلا و درگذشت ۲ شهروند قمی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا خبر دادند.

با اعلام همه‌گیری ویروس کرونا در کشور، ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در کشور تشکیل و همه دستگاه‌های اجرایی مکلف به اجرای مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا شد. از زمان تشکیل این ستاد با همراهی و هماهنگی همه دستگاه‌های دولتی اقدام مناسبی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا از جمله تعطیلی مراکز دانشگاهی و مدارس و کاهش ساعات اداری صورت گرفته است.

بر اساس آمار رسمی، از ۳۰ بهمن‌ماه تا روز گذشته حدود پنج هزار نفر به اورژانس بیمارستان‌های کامکار، فرقانی، امام رضا(ع) و علی ابن ابیطالب(ع) مراجعه کرده‌اند که از این تعداد مراجعه، یک هزار و ۳۲۵ نفر بستری شدند که مشکل آن‌ها مربوط به بیماری‌های تنفسی بوده است.

تاکنون در قم ۲۰ نفر در اثر ابتلای به ویروس کرونا جان‌باخته‌اند و ۶۱۰ نفر دیگر از افرادی که به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان‌های این استان بستری‌شده بودند، با بهبودی مرخص شده‌اند و در حال حاضر ۷۲۵ نفر در چهار مرکز درمانی فوق بستری هستند.

همچنین بر اساس اعلام کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور تا روز گذشته به ۹۷۸ نفر و فوت ناشی از آن در مجموع به ۵۴ نفر رسیده است همچنین ۱۷۵ نفر از مبتلایان بهبودیافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

تاریخ انتشار : ۱۲ اسفند ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۶
شناسه مطلب : 13796
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی