اگر هواپیمای ایرانی در آسمان سوریه سقوط می‌کرد!
امیر عاصف: با مزاحمت تروریستی 2 جنگنده نظامی برای پرواز مسافری ۱۱۵۲ هواپیمایی ماهان در آسمان سوریه، بیش از آنکه فضای رسانه‌ای به سمت تحلیل ماجرا برود، معطوف به 2 موضوع شد! یکی رمزگشایی از ملیت جنگنده نظامی و دیگری لزوم پاسخ فوری جمهوری اسلامی به این اقدام تروریستی.  فارغ از اهمیت 2 موضوع فوق، می‌شود ماجرا را از زاویه‌ای دیگر هم مورد بررسی قرار داد.
در صورت سقوط هواپیمای ایرانی در‌ داخل سوریه بازخورد آن چه بود؟!
طبق بررسی کارشناسان هوافضا، این اقدام جنگنده‌های آمریکا به قصد سقوط هواپیمای ایرانی با ۲ روش زیر بود:
الف) به اشتباه انداختن پدافند هوایی سوریه در ‌تشخیص هواپیمای مسافری به عنوان هدف متخاصم و نهایتا شلیک به هواپیما
ب) ایجاد مزاحمت برای خلبان هواپیمای مسافری با نزدیک شدن به بال‌های هواپیما جهت تغییر‌ گردش هوا در ‌موتورها که منجر به سقوط خواهد شد.
 تصور کنید ۲ شب پیش به جای نجات هواپیمای ایرانی، خبر سقوطش منتشر می‌شد؛ حالا بعد از خرابکاری نظامی نوبت به دروغگویی رسانه‌ای می‌رسید.
ابتدا خبری منتشر می‌شد که هواپیمای ماهان بر فراز سوریه سقوط کرد و بعد از آن رسانه‌های تروریست نزدیک به سعودی از ایندیپندنت تا اینترنشنال و العربیه شروع به افسانه‌سرایی می‌کردند:
– طبق خبری که به ما رسید، گویا در ‌قسمت بار این هواپیما موشک جابه‌جا می‌شد و نقص فنی موشک‌ها منجر به سقوط گردید!
– پایان حضور ایران در سوریه/ با دستور بشار اسد هواپیمای ایرانی منهدم شد!
و روز‌ بعد از این حادثه تروریستی رسانه‌های اجتماعی شروع به فعالیت گسترده می‌کردند؛ تحلیل «هشتگ اعدام نکنید» نشان داد این موضوع بیش از اینکه مسأله اصلی باشد، رزمایشی بود برای حوادث پیش رو و آزمونی برای شبکه‌ای که ضدانقلاب در داخل اینفلئونسرها و برخی بازیگرها ساخته است.
هشتگ‌پرانی‌ها شروع می‌شد:
– خروج ایران از منطقه
– مجازات
– اعدام مدیر‌عامل ماهان و…
این موضوع و موضوعاتی از این دست که در‌ آینده اتفاق خواهد افتاد همه را به عنوان بهانه‌هایی برای ایجاد اغتشاش سیاسی در نظر بگیرید.
وقتی اغتشاش با هر بهانه‌ای شروع شد، نوبت آن می‌رسد که پروپاگاندای غربی – عربی – عبری آن را به معیشت مردم گره بزند.
همانطور که در ‌بررسی تجمع ۱۰۰ نفره هفته گذشته در بهبهان مشخص شد، ابتدا تجمعی با عنوان «نه به اعدام» شروع شد و دقایقی بعد رسانه‌های ضدانقلاب با تبلیغات گسترده از مردم خواستند در این تجمع اعتراضی به معیشت شرکت کنند…
هدف نگارنده معرفی روش جدید امنیتی رسانه‌ای علیه جمهوری اسلامی است، تا از آن طریق بتوانند داخل کشور را به آشوب بکشانند؛ یک روز به بهانه اعدام ۳ سارق مسلح، یک روز هم با اقدام تروریستی آمریکا علیه هواپیمای ایرانی برای ایجاد بهانه…
اینکه جمهوری اسلامی جواب این شیطنت‌ها و اقدامات را می‌دهد، قطعی است؛ همان‌طور که رهبر حکیم انقلاب در ‌دیدار هیأت عراقی صریحا موضوع ضربه متقابل را مطرح فرمودند و این موضوع نشان داد «انتقام سخت» از قاتلان حاج‌قاسم در ‌حال انجام است و عین‌الاسد تنها شروع ماجرا بود.
اما ماجرای دیگری که می‌خواهم نظرها را به آن جلب کنم این است که باید مراقب مثلث آتش‌افروزی در داخل کشور بود:
* آمریکا و رژیم صهیونیستی، بازوی نظامی
* سعودی و امارات؛ بازوی مالی و رسانه‌ای
* شبکه‌های اجتماعی و افراد تأثیرگذار؛ بازوی
تحریک مردم!
تاریخ انتشار : ۴ مرداد ماه ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۱۵
شناسه مطلب : 17559
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی