در گام اول هشت دستگاه تریلی، بخش‌هایی از قطعات گنبد حرم مطهر امام حسین (ع) را در تاریخ سوم شهریور ماه از کرمان به قصد کربلا بار زدند و راهی شدند و خط ترانزیتی بین کرمان – کربلا برقرار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان به نقل از روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمان، سوم شهریور ۱۳۹۸ خط ترانزیت انتقال قطعات گنبد حرم مطهر سیدالشهدا(ع) که حاصل هنر دست کرمانیان است، با عاشقانه‌های زیبایی برقرار شد.

تریلرهایی برای حمل این قطعات صف کشیدند، راننده‌ها بعضاً از یک سال انتظار برای چنین توفیقی سخن گفتند، رانندگان جرثقیل با عشق و ارادت به ساحت اهل بیت (ع) برای شریک شدن در ثواب این کار داوطلب شده و خود را به محل ساخت گنبد رساندند.

یکی از رانندگان که به تازگی تریلی خریده بود، گفت: نذر کرده بودم اولین سفر کاری‌ام، در خدمت ستاد بازسازی باشم و توفیق انتقال بخشی از قطعات گنبد حرم مطهر را به‌عهده بگیرم که الحمدلله حاصل شد.

محمد کدوری راننده دیگری که ۸ قطعه بتنی را بر کفی تریلی خود سوار کرده و عازم کربلا بود، گفت: شش ماه پیش از طریق دوستان در فضای مجازی متوجه شدم که برای انتقال قطعات گنبد حرم مطهر، به راننده و ماشین نیاز است، عاشقانه آمدم و ثبت نام کردم، من سه سال است در ایام اربعین حسینی هم توفیق دارم امکانات موکب‌ها را به عراق منتقل کنم و برکات زیادی از حرکت در این مسیر در زندگی دیده‌ام، ماشین که چیزی نیست، من جانم را هم به عشق امام حسین(ع) می‌دهم.

مجتبی مهدوی از روستای هوتک (توابع زرند) که راننده تریلر ماک است، می‌گوید: چند ماه پیش فرزندم بیمار شد و او را به بیمارستان آیت‌الله کاشانی کرمان آوردیم، در فاصله درمان او، چشمم به گنبدی افتاد که در نزدیکی بیمارستان ساخته شده بود، آمدم کنار گنبد و ضمن آشنایی با چگونگی و چرایی ساخت آن، متوجه شدم که برای انتقال آن به کربلا، به راننده و ماشین نیاز هست، همان‌جا ثبت نام کردم و منتظر تماس بودم، تا اینکه بالاخره این انتظار به‌سر رسید و اربابم حسیبن(ع) مرا برای خدمت انتخاب کرد.

رسول باغی شغلش جوشکاری است و تا کنون سعادت داشته سه سال پیاپی هر سال به مدت یک ماه در حرم مطهر امام حسین(ع) در بحث مقاوم‌سازی و دو هفته در حرم مطهر امامین جوادین(ع) در کاظمین به کار جوشکاری مشغول باشد، وی اظهار می‌کند: شنیدم که قطعات گنبد را می‌خواهند منتقل کنند، خودم را رساندم که اگر خدمتی از من بر‌می‌آید، انجام وظیفه کنم.

به این ترتیب در گام اول هشت دستگاه تریلی، بخش‌هایی از قطعات گنبد حرم مطهر امام حسین (ع) را در تاریخ ۳/۶/۱۳۹۸ از کرمان به قصد کربلا بار زدند و راهی شدند و خط ترانزیتی بین کرمان – کربلا برقرار کردند.

به گفته‌ مسئولان ستاد بازسازی عتبات کرمان، کم‌کم مابقی قطعات نیز در فرصت مناسب باز و به کربلا ارسال می‌شوند و زیرساخت‌های لازم برای نصب گنبد و کارهای مربوطه در کربلای معلی فراهم است.

به این ترتیب گنبد جدید روی دو گنبد موجود قرار می‌گیرد که گنبد اول مقرنس و آینه‌کاری شده و در حال حاضر از داخل صحن قابل رؤیت است، گنبد دوم از بیرون دیده می‌شود و ان‌شاءالله گنبد سوم که در کرمان ساخته شده با زیرسازی و مقاوم‌سازی مناسبی که در بافت قدیم حرم مطهر به همت ستاد بازسازی عتبات استان کرمان صورت گرفته، بر روی دو گنبد فعلی قرار می‌گیرد و چشم‌های عاشقان اباعبدالله را می‌نوازد.

لازم به ذکر است تمام هزینه‌های این پروژه‌ها از محل نذورات مردمی تامین شده و پول‌های اهدایی مردم با خرید مصالح و کالاهای مورد نیاز برای ساخت گنبد و طرح مقاوم سازی حرم مطهر موجب رونق اقتصادی در ایران اسلامی شده است.

تاریخ انتشار : ۶ شهریور ماه ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۱
شناسه مطلب : 8237
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی