کارشناسان علمی باور دارند، نیاز به استفاده از عینک از این نظر در نوجونان افزایش یافته است که آنها هر روز ساعات زیادی را صرف تماشای صفحه موبایل خود یا تلویزیون می‌کنند.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دیلی‌میل، نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد تعداد نوجوانانی که به عینک احتیاج دارند از سال ۲۰۱۲ تقریباً دو برابر شده است.

کارشناسان علمی باور دارند، نیاز به استفاده از عینک از این جهت در نوجونان افزایش یافته است که آنها هر روز ساعات زیادی را صرف تماشای صفحه موبایل خود یا تلویزیون می‌کنند.

آمارها حاکی از آن است که ۳۵ درصد از افراد ۱۳ تا ۱۶ ساله انگلیس در سال ۲۰۱۸ به عینک نیاز پیدا کردند و این آمار جدا از کسانی است که از قبل عینک استفاده می‌کردند.

محققان تأکید می‌کنند، ۲۶ ساعت استفاده از موبایل، تلویزیون و بازی با کامپیوتر حتما تبعات گسترد‌ای در پی دارد که استفاده از عینک پیش‌پا افتاده‌ترین آن است.

یک چهارم والدین اعتراف می‌کنند که فرزندان خود را برای معاینات منظم چشم به مطب چشم‌پزشکان نمی‌برند و این در حالیست که ضعف بینایی نیز تا مرحله تشخیص زمان می‌برد.

این پژوهش توسط موسسه Optives Scrivens صورت گرفته و کارشناسان آن باور دارند، نسبت به میزان استفاده از موبایل و تلویزیون انتظار بسیار بالاتری از افزایش تعداد نوجوانان نیازمند به عینک می‌رود.

تاریخ انتشار : ۲۳ مرداد ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۳
شناسه مطلب : 7755
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی