مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت درباره آخرین آمار ابتلا و فوت ناشی از بیماری کرونا گفت: تا کنون ۱۵ نفر در کشور جان خود را از دست داده اند و به طور کلی ابتلای ۹۵ نفر به کرونا قطعی گزارش شده است.

 کیانوش جهانپور مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت درباره آخرین آمار ابتلا و فوت ناشی از بیماری کرونا گفت: تا کنون ۱۵ نفر در کشور جان خود را از دست داده اند و به طور کلی ابتلای ۹۵ نفر به کرونا قطعی گزارش شده است.

وی افزود: از از این تعداد ۳۴ نفر از ظهر روز گذشته به این بیماری مبتلا شده اند که شامل ۱۶ نفر در قم، ۹ نفر در تهران، یک نفر در استان فارس، ۲ نفر در مازندران، ۲ نفر گیلان، یک نفر نیشابور و یک نفر در قشم و دو نفر در البرز هستند.

به گفته جهانپور، بیش از ۷۰۰ هزار پک شامل ماسک، محلول ضدعفونی کننده و بروشور آموزشی تا دیشب وارد قم شده و امروز در این استان در حال توزیع است.

وی با تاکید بر اینکه افراد پرخطر و در معرض خطر مانند همکاران حوزه سلامت بیشتر باید از ماسک استفاده کنند گفت: بر اساس اولویت استان هایی که مبتلایان به ویروس کرونا از آنها گزارش شده و میزان شیوع و حفظ تقدم افراد ÷رخط توزیع ماسک از طریق سیستم بهداشتی انجام خواهد شد. عموم افراد مبتلا به شهر قم رفت و آمد داشته اند و به طوری که فرد مبتلا شده در قشم نیز در شهر قم تردد داشته است.

مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت در پاسخ به این پرسش که چرا وزارت بهداشت مخالف تعطیلی مدارس است توضیح داد: تعطیلی مدارس نشان می دهد میزان ترددها به شهرهای دیگر افزایش داشته و اغلب موارد ابتلا نیز از قم به این شهرها سفر کرده اند. بهترین مکان برای در امان ماندن از ابتلا به این بیماری منازل است و ما تاکید داریم مردم از سفرهای غیر ضرور پرهیز کنند.

تاریخ انتشار : ۶ اسفند ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۵
شناسه مطلب : 13541
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی