بازار ارز و سکه این روز‌ها با ریزش قابل ملاحظه قیمت‌ها روبرو بوده است و امروز هر دلار در بازار به محدوده ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان رسید و پیش بینی‌ها نشان می‌دهد عبور دلار از این مرز روانی بتواند ریزش قیمت‌ها را تشدید نماید.

ابراهیم محمدولی، رییس اتحادیه طلا و سکه در خصوص وضعیت بازار  اظهار کرد: بازار این روز‌ها تحت تاثیر اخبار مثبت اقتصادی است و همین مساله نشان می‌دهد وقتی مدیریت اقتصادی درست باشد، تحولات سیاسی تاثیر چندانی بر بازار به جا نخواهد گذاشت.

رئیس اتحادیه طلا و سکه با تاکید بر برخی مشکلات موجود گفت: توقیف نفتکش ایرانی و کاهش فروش نفت و مجادلات داخلی طبیعتا باید روند قیمت‌ها را افزایشی می‌کرد، اما نکته مهم اینجاست که مدیریت دقیق بازار سبب شده است داده‌های اقتصادی جواب بدهد.

وی با بیان اینکه عرضه ارز تحت تاثیر ورود ارز حاصل از صادرات غیرنفتی توسط صرافی‌ها افزایش یافته است، افزود: صادرکنندگان غیرنفتی کم کم بازار‌های خود را یافته اند و از این رو توانسته‌اند روند ورود ارز به کشور را تسریع کنند، اما نکته مهم اینجاست که باید این روند ادامه یابد.

محمدولی با اشاره بر اینکه ورودی ارز جوابگوی تقاضای موجود در بازار است، گفت: این روز‌ها قیمت در حال ریزش است و از این رو بسیاری از سرمایه گذاران نسبت به فروش سکه و طلای خود اقدام می‌کنند، همین امر سبب تسریع در روند ریزش می‌شود.

پیش‌بینی بازار در روز‌های آینده

رئیس اتحادیه طلا و سکه با بیان اینکه قیمت سکه امروز به کمترین میزان از ابتدای سال جاری تا کنون رسیده است، ادامه داد: قیمت تمام سکه بهار آزادی به ۴ میلیون و ۳۴۰ هزار تومان رسیده است که البته طبق براورد‌ها هنوز حبابی ۱۹۰ هزار تومانی را داراست از این رو همچنان بازار برای کاهش بیشتر قیمت جا دارد.

برخی از فعالان بازار نیز معتقدند که مرز روانی سکه در حال حاضر رقم ۴ میلیون تومان است و نزدیک‌تر شدن به این مرز روانی در حال حاضر برای بازار چندان مقبول نیست چرا که سطح مقاومتی بازار در این محدوده قرار دارد.

محمدولی با تاکید بر اینکه نتیجه سیاست‌های مدیریتی در بازار ارز و سکه خود را نشان داده است، اضافه کرد: پیش بینی می شود عدم تغییر شرایط مانع نوسان دوباره قیمت‌ها شود و بازار پس از تعدیل خود به ثبات خواهد رسید.

رئیس اتحادیه طلا و سکه با اشاره بر اینکه همکاری صادرگنندگان غیرنفتی ثمره خود را امروز نشان داده، افزود: همین حالا دلار به کمتر از ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان نیز فروخته می‌شود و قیمت در این محدوده قرار دارد.

وی در پاسخ به این سئوال که قیمت خرید طلا و سکه در حال حاضر چقدر است، گفت: فعالان منصف هر مثقال طلا را حدود ۵ هزار تومان ارزان‌تر از قیمت بازار خریداری می‌کنند، اما طبیعی است در دوره‌های ریزش و افزایش تقاضا برای فروش قیمت‌های پیشنهادی برای خرید کمتر می‌شود.

تاریخ انتشار : ۲۴ تیر ماه ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۵
شناسه مطلب : 6454
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی