تحلیلیآقای روحانی! حداقل در این یک مورد به عقب برگردید
قطعا از پشت شیشه اتومبیل نمی‌شود مشکلات زندگی آنها را درک کرد. نمی‌شود درک کرد پدری چگونه با حقوق یک میلیون و حتی کمتر از آن یک خانواده چند نفره را اداره می‌کند و همیشه شرمنده فرزندان خود است.
برخی از مردم چرخ زندگی‌شان در گِل مانده است و نمی‌چرخد. در این روزها عده‌ای از مردم هشت‌شان گرو نه‌شان است و واقعا نمی‌دانند با قیمت‌هایی که هر روز تغییر پیدا می‌کند چه کنند؟

 

«وزرا در لفافه و پنهانی و یواشکی بارها موافقت خود را با بازگشت کوپن اعلام کرده‌اند اما روی هم رفته رئیس جمهور و دولت چندان اعتقادی به این موضوع ندارد.»

اینها بخشی از سخنان تاج گردون، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس است. به نظر می‌رسد رییس جمهور روحانی بر اساس شعار انتخاباتی خود که به عقب بر نمی‌گردیم دوست ندارد، طرح کوپنی کردن کالاهای اساسی را اجرایی کند.

در لغت‌نامه دهخدا آمده است:« کوپن؛ ورقه جیره بندی قند وشکر و غیره» است در فرهنگ معین هم آمده:«بلیط ارزاق و قماش و قند و چای که در جنگ و قحط سال متداول است».

ایران در حال حاضر نه درگیر جنگ نظامی است و نه درگیر قحطی اما به دلیل تحریم‌های اقتصادی و برخی بی‌تدبیری‌های داخلی، دچار بحران اقتصادی است.

تاریخ انتشار : ۲۹ خرداد ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۷
شناسه مطلب : 4892
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی