آشوب کنگره با مداخله اف بی آی پایان یافت
پس از حدود چهار ساعت آشوب و ناآرامی شبکه خبری سی‌بی‌اس به نقل از پلیس واشنگتن دی سی پایتخت آمریکا مدعی شد که امنیت در کنگره آمریکا برقرار شده و نیروهای پلیس کنترل اوضاع را به دست گرفته‌اند.

در حالی که کنگره آمریکا تا ساعاتی دیگر برای تأیید نتیجه انتخابات ریاست جمهوری این کشور تشکیل جلسه خواهد داد، هزاران نفر از هواداران دونالد ترامپ رئیس‌جمهور کنونی آمریکا که در انتخابات ریاست جمهوری این کشور بازنده شده و تنها دو هفته دیگر در کاخ سفید حضور خواهد داشت، در خیابان‌های واشنگتن تجمع کرده‌اند تا اعتراض خود را به نتیجه انتخابات اعلام کنند.

تظاهرات گسترده حامیان ترامپ در واشنگتن از صبح امروز چهارشنبه به وقت محلی آغاز شده و تصاویر در حال به‌روزرسانی از تظاهرات نشان می‌دهد که هر لحظه به تعداد تجمع‌کنندگان افزوده می‌شود.

پس از اتمام سخنرانی جنجالی ترامپ در مقابل کاخ سفید پلیس و نیروهای امنیتی اطراف کنگره آمریکا در مواجهه با طرفداران ترامپ با هم درگیر شدند و زد و خورد آنها ادامه دارد.

برخی منابع اعلام کردند ترامپ از طرفداران خود خواست برای حمایت از نمایندگان جمهوری‌خواه و دادن جرات به آنها برای بازگرداندن دموکراسی به کشور، با هم به سمت کنگره حرکت کنند.

هواداران ترامپ با حمله به ساختمان کنگره وارد این نهاد قانونگذاری آمریکا شده‌اند.

به دنبال تشدید شرایط امنیتی و تداوم اغتشاشات، شهردار واشنگتن پایتخت آمریکا دستور برقراری مقررات منع آمد و شد در این شهر از ساعت ۱۸ به وقت محلی (۲:۳۰ بامداد فردا به وقت تهران) را صادر کرد.

یک شاهد عینی اغتشاشات در واشنگتن اعلام کرد هواداران ترامپ با شکستن ۴ لایه امنیتی و محافظان کنگره به داخل ساختمان نفوذ کردند.

ترامپ در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر در واکنش به نفوذ هوادارانش به ساختمان کنگره نوشت: لطفاً از پلیس کپیتول (پلیس کنگره) و نیروهای مجری قانون حمایت کنید. آنها واقعاً به نفع کشورمان کار می‌کنند. آرامشتان را حفظ کنید.

تاریخ انتشار : ۱۸ دی ماه ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۳۶
شناسه مطلب : 19464
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی