ملت ما
کدخبر : ۱۳۰۰۶
مرتبط با : سیاسی
تاریخ : ۲۲ بهمن ماه ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۲:۵۰
فرانس۲۴: ایرانیان در سالگرد سقوط شاه، آمریکا را به سخره گرفتند

شبکه فرانس۲۴ در پوشش خبری یوم‌الله ۲۲ بهمن گزارش داد، ایرانیان امروز(سه‌شنبه) در چهل و یکمین سالگرد سقوط شاه، با حضور گسترده برای بزرگداشت این روز تاریخی، آمریکا را به سخره گرفتند.

تارنمای این رسانه فرانسوی در این باره نوشت: حسن روحانی رئیس جهموری ایران در سخنرانی‌اش در این مراسم گفت، این موضوع برای آمریکا غیرقابل تحمل است که پیروزی چنین ملتی بزرگ را بپذیرد که این ابرقدرت از این سرزمین رانده شد.

فرانس ۲۴ در پوشش این خبر و در ادامه نقل قول از رئیس جمهوری ایران که به مناسبت یوم‌الله ۲۲ بهمن در میدان آزادی سخنرانی داشت، نوشت: این برای آنها طبیعی بود که به مدت ۴۱ سال خیال آن را داشته باشند که این سرزمین را بازستانند زیرا آنها دانسته‌اند که ایران قدرتمندترین کشور در منطقه خاورمیانه است.

رنگارنگ بودن حال و هوای راهپیمایی
فرانس ۲۴ به نقل از خبرنگار خبرگزاری فرانسه مستقر در تهران افزود: در پایتخت ایران حال و هوای راهپیمایی رنگارنگ بود؛ برخی از افراد کودکان خود را در کالسکه قرار داده و بادکنک در دست داشتند و برخی دیگر نیز شعارهای همچون «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» سر می‌دادند.

بنابرین گزارش، یک جوان ۳۷ ساله ایرانی در جریان راهپیمایی به خبرنگار این رسانه فرانسوی گفت: شاید برخی مشکلات داخلی داشته باشیم مانند سومدیریت و مشکلات اقتصادی اما این موضوع سبب نمی‌شود که حمایت خود را از جمهوری اسلامی متوقف کنیم؛ ما می‌خواهیم به جهانیان نشان دهیم که آنچه آمریکا انجام می‌دهد از جمله به شهادت رساندن (سردار) قاسم سلیمانی، اشتباه است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در بخشی از سخنرانی خود گفت: آمریکا به خوبی می‌داند ایران به چه میزان اهمیت دارد و می‌دانند نقش و قدرت ایران در منطقه یکی از بالاترین قدرت‌ها و یا به یک معنا بالاترین قدرت حساس خاورمیانه است.
رئیس جمهوری ایران گفت: آمریکایی‌ها به خوبی می‌دانند نقش ایران در منطقه چیست … بالاترین قدرت منطقه حساس خاورمیانه است و به همین دلیل از روز اول، دشمن سرسخت این ملت و انقلاب آمریکا و صهیونیسم بود.