قدم های بی رمق دولت در حفظ اقتدار کشور پس از بد عهدی اروپایی هاگــام هایی که به جایی نمیرسد
گام دوم، کلیدواژه ای بود که با انتشار بیانیه راهبردی مقام معظم رهبری در ۴۰ سالگی انقلاب، به صورت ویژه ای وارد ادبیات سیاسی کشور شد.

دو گام اخیر برداشته شده ایران مطابق مواد ۲۶ و ۳۶ توافق هسته‌ای است.

به هر حال دیروز در حالی که همه منتظر بودند برای نخستین بار از دولت روحانی اقتدار مشاهده کنند، باز هم تعلل و انفعال دیدند؛ انفعالی که با توجه به انتخابات آمریکا و هزینه‌های امنیتی آن برای ایران، بشدت برای کشور خطرناک است و می‌تواند تبعات امنیتی بسیار خطرناکی برای مردم ایران به دنبال داشته باشد. در ادامه این گزارش، مهم‌ترین مواضع  عباس عراقچی و بهروز کمالوندی در نشست خبری دیروز و نیز گفت‌وگوهای «وطن‌‌امروز» با برخی کارشناسان درباره سیاست تعلل دولت در عدم اعلام غنی‌سازی ۲۰ درصد را می‌خوانیم.

همان زمان روحانی اعلام کرد ایران ۶۰ روز به اروپا فرصت می‌دهد تا تعهدات برجامی خود را انجام دهد، در غیر این صورت ایران گام دوم کاهش تعهدات برجامی خود را انجام می‌دهد. گام دوم ایران، برداشتن سطح غنی‌سازی ۶۷/۳ درصد اورانیوم و نیز تکمیل رآکتور اراک بود. اروپا در این ضرب‌الاجل ۶۰ روزه اقدام موثری برای انجام تعهدات خود در برجام نشان نداد و بسته نمایشی اینستکس حتی فریاد اعتراض روحانی را نیز بلند کرد و او اینستکس را «بدرد نخور» و «پوچ» دانست. دیروز، روز موعود بود. دولت روحانی ۴ سال پس از امضای برجام، حالا بشدت مورد انتقاد و شماتت مردم ایران قرار گرفته است. برنامه‌ها و سیاست‌های او نه‌تنها کمکی به وضعیت اقتصادی کشور نکرد، بلکه باعث شد ارزش سرمایه‌ها و دارایی‌های مردم به یک‌چهارم گذشته برسد، رکود بر صنعت کشور حاکم شود،

تاریخ انتشار : ۱۷ تیر ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۱
شناسه مطلب : 6000
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی