رئیس دیوان عدالت اداری گفت: با تلاش‌های صورت گرفته اطاله دادرسی در مقایسه با خرداد سال ۹۵ وقت دادرسی در شعب بدوی ۱۳۱ روز کاهش پیدا کرده که این موفقیت بزرگی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک حجت‌الاسلام محمدکاظم بهرامی عصر امروز در سفر یک روزه به دلیجان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از مسائلی که با آن روبرو بودیم بحث اطاله دادرسی بود که با تلاش‌هایی که صورت گرفت اطاله دادرسی تا حدود زیادی کاهش پیدا کرد و در مقایسه‌ای که با خرداد سال ۹۵ داشتیم مشخص شد که در شعب بدوی وقت دادرسی ۱۳۱ روز کاهش پیدا کرده که این موفقیت بزرگی است.

وی تصریح کرد: یکی از برنامه‌های سال جاری هم کاهش رسیدگی به پرونده‌ها در شعب بدوی حداکثر تا ۷ ماه و در تجدیدنظر هم حداکثر تا ۵ ماه است.

رئیس دیوان عدالت اداری بیان کرد: یکی دیگر از مباحثی که دنبال می‌کنیم و جزو برنامه‌های دیوان است ایجاد سامانه رأی صحیح است که در هر یک از موضوعاتی که به عنوان دادخواست به دیوان وارد میشود رأی صحیح آن بر اساس قوانین و مقرراتی که هست توسط قضات استخراج و در مورد هر موضوعی رأی صحیح انتخاب و در سامانه گذاشته شود.

بهرامی ادامه داد: طبعاً قضات می‌توانند از رأی صحیح استفاده کنند علاوه بر آن ادارات هم می‌توانند بر همان مبنا و اساس عمل کنند.

تاریخ انتشار : ۱۹ تیر ماه ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۴
شناسه مطلب : 6069
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی