ردپای مرموز جنگ الکترونیک آمریکا در اشتباه بزرگ پدافندی را رها نکنیدپرواز کروز ها، کلید حل معمای هواپیمای اوکراینی؟!
ابهاماتی در سقوط پرواز اوکراینی به گزارش ملت ما: یکی از اولین مباحثی که پس از رونمایی از علت واقعی سقوط ذهن بسیاری را درگیر کرد این بود که با وجود شرایط بسیار حساس کشور در آن مقطع و امکان بروز هرگونه حادثه چرا حداقل پروازها در آن بازه زمینی لغو نشده است. سردار حاجی زاده در این خصوص این گونه می‌گوید: «نمیخواهم کسی را متهم کنم، از دید من هروقت شرایط جنگی می‌شود باید این اتفاق توسط مسئولین ذیربط می‌افتاد اما به هر ترتیب نیفتاد... و کسان دیگری باید این کار را می کردند.»

ابهاماتی در سقوط پرواز اوکراینی

یکی از اولین مباحثی که پس از رونمایی از علت واقعی سقوط ذهن بسیاری را درگیر کرد این بود که با وجود شرایط بسیار حساس کشور در آن مقطع و امکان بروز هرگونه حادثه چرا حداقل پروازها در آن بازه زمینی لغو نشده است. سردار حاجی زاده در این خصوص این گونه می‌گوید:

«نمیخواهم کسی را متهم کنم، از دید من هروقت شرایط جنگی می‌شود باید این اتفاق توسط مسئولین ذیربط می‌افتاد اما به هر ترتیب نیفتاد… و کسان دیگری باید این کار را می کردند.»

به نقل از خبرگزاری رجا نیوز:
سازمان هوانوردی آمریکا دوساعت قبل از سقوط ‎هواپیمای اوکراینی به تمام هواپیماهای آمریکایی هشدار میدهد بر فراز تهران و بغداد پرواز نکنند:
DUE TO THE POTENTIAL FOR MISCALCULATION OR MIS-IDENTIFICATION
علت این هشدار مهم «احتمال خطا در محاسبات یا خطا در شناسایی» قید شده است.

سایت ملت ما » WhatsApp Image 2020 01 13 at 04.18.18

کروز از کجا آمد؟

هشدار شلیک موشک کروز یکی از موارد مهمی است که واکاوی آن به روشن شدن ماجرا کمک می‌کند. با توجه به اینکه در آن ساعات و به دلیل تهدیدهای مداوم ترامپ برای شلیک به ۵۲ نقطه کشور، پدافند به صورت آماده باش کامل درآمده بود، سامانه و افراد فعال در تور ام ۱، هدفی که در رادار خود در نزدیکی آن است را به عنوان موشک کروز تشخیص می دهد که سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه، علت آنرا علاوه بر خطای فرد شلیک کننده، نوع حرکت هواپیما و محل استقرار سامانه دانست که به موشک کروز شبیه بوده است.

سایت ملت ما » 2692058

تحت تاثیر جنگ الکترونیک قرار گرفتن یا نوعی از حمله سایبری یکی از گزینه‌های موجود در این شرایط است که مشخص شدن حقایق کافی از آن همچون ماجراهای استاکس نت و امثالهم، زمان طولانی‌تری را طلب می‌کند. بر این اساس، بررسی‌های مشرق از برخی رسانه‌های خارجی فعال در حوزه دفاعی نشان می‌دهد، نمی توان به طور کلی، موضوع احتمال حمله سایبری و جنگ الکترونیک را در این موضوع کنار گذاشت به صورتی که حتی بعضا اشاره می شود که واحد ۸۲۰۰ اسرائیل مقصر “مرگ” هواپیمای اوکراینی در آسمان ایران است.»

سایت ملت ما » 13981021000088 Test PhotoN

سردار سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سخنرانی امروز خود در جلسه غیرعلنی مجلس به تشریح چگونگی هدف قرار گرفتن هواپیمای مسافربری اوکراینی پرداخت.

او در بخشی از سخنان خود گفت که خبر پرواز کروزها به سمت کشور به کاربر پدافند سپاه داده شده بود. پیش از این نیز سردار حاجی‌زاده در سخنان خود اشاره کرده بود که سامانه پدافندی کشور، خبر حمله آمریکا با موشک کروز به خاک جمهوری اسلامی را اعلام کرده بود.

سایت ملت ما » USA testen Pentagon testete eine Mittelstreckenrakete

تاکید دوباره فرمانده سپاه بر ماجرای شلیک کروزهای آمریکایی به کشور چند سوال را به ذهن متبادر می‌کند که پاسخ به آنها می‌تواند کلید حل مساله سقوط هواپیمای اوکراینی باشد.

ماجرای پرواز کروزها به سمت کشور چه بود؟

آیا آمریکا واقعا کروز شلیک کرده و سامانه‌های پدافندی ما این موضوع را درست تشخیص داده بودند؟

اگر این حمله صورت گرفته است، سرنوشت موشک‌ها چه شد؟ این موشک‌ها توسط پدافند سرنگون شدند یا به نقطه‌ای برخورد کردند؟

اگر چنین حمله‌ای صورت نگرفته، آیا احتمال دارد سامانه پدافندی کشور در اثر جنگ الکترونیک رژیم تروریستی آمریکا، دچار اخلال شده باشد و در نتیجه کاربر پدافند سپاه هم ناخواسته و بر اثر اطلاعات غلط سامانه پدافندی، هواپیما را سرنگون کرده باشد؟

در هر صورت چرا مقامات نظامی ایران در خصوص حمله موشکی یا الکترونیکی آمریکا که منجر به سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی شد اطلاع‌رسانی نکردند؟

آیا احتمال نفوذ و اخلال عمدی داخلی در سامانه پدافندی کشور وجود دارد؟

سایت ملت ما » حرکت پنتاگون به سوی راهبرد جدید جنگ الکترونیک

اگر سامانه پدافندی کشور چنین حمله گسترده و خطرناکی را قطعی اعلام کرده بود، چرا پروازهای غیرنظامی لغو نشد؟

مسئول لغو پروازهای غیرنظامی در شرایطی که کشور در معرض حمله موشکی قرار گرفته کدام شخص یا نهاد است؟

با فرض پذیرش اخطار حمله قطعی موشکی به کشور، چرا کاربر پدافند و فرمانده نیروی هوافضای سپاه که کمترین نقش را در اشتباه رخ داده داشتند مقصر جلوه داده شدند و هیچ صحبتی از عملیات جنگی آمریکا علیه کشورمان نشد؟

و در نهایت با انتشار آزمایشگاه پژوهشی فضای سایبر این گمانه زنی ها وارد فاز جدیدی شد!

سایت ملت ما » IMG 20200114 WA0022

تاریخ انتشار : ۲۳ دی ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۱
شناسه مطلب : 11397
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی