هر توریست خارجی که وارد ایران می‌شود به عنوان یک سفیر و رسانه پس از بازگشت به کشور خود سیمای واقعی ایران را به جهانیان معرفی می‌کند.

وزیر اطلاعات گفت: این وزارتخانه از طریق آماده‌سازی فضای مطمئن برای سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری و توریسم بطور جدی از این صنعت حمایت می‌کند.

به گزارش ایرنا، سیدمحمود علوی که به عنوان نماینده ویژه رییس‌جمهوری به استان اردبیل سفر کرده، شامگاه چهارشنبه در اجتماع مردم سرعین در مسجد جامع این شهر افزود: استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا طی ۴۰ سال گذشته تمام سعی خود را برای ارائه چهره‌ای منفی از ایران اسلامی به مردم جهان به کار گرفته است به گونه‌ای که بعضی خارجیان ، ایران را کشوری ویران با مردمی خشن تصور می‌کنند.

وی اظهار داشت: هر توریست خارجی که وارد ایران می‌شود به عنوان یک سفیر و رسانه پس از بازگشت به کشور خود سیمای واقعی ایران را به جهانیان معرفی می‌کند.

وی با بیان اینکه بهترین راه مقابله با تبلیغات مسموم دشمنان بیگانه در ارائه چهره‌ای منفی از کشورمان تقویت صنعت توریسم و آوردن هرچه بیشتر توریست و جهانگرد از کشورهای مختلف به ایران است، یادآوری‌کرد : توریست‌هایی که از کشورهای مختلف می‌آیند با دیدن ایران به عنوان یک کشور متمدن ؛ آباد و دارای مردمی مهربان و اهل فرهنگ و علم شگفت‌زده می‌شوند.

وی از سرعین به عنوان یک قطب مهم گردشگری در ایران یاد کرد و گفت: با اجرای برنامه‌ها و تقویت زیرساخت‌های گوناگون این شهر می‌تواند بیش از پیش نقش خود را در جذب گردشگران خارجی و داخلی ایفا نماید.

وزیر اطلاعات در قسمت دیگری از سخنانش با گرامیداشت سالروز ولادت حضرت زینب (س) نقش موثر آن بانوی بزرگوار در ماندگاری فرهنگ و مکتب بی‌نظیر عاشورا را در نتیجه روحیه ایمان ، صبر و مقاومت وی دانست.

علوی افزود: مردم ایران به عنوان پیروان و دوستداران فرهنگ عاشورا در برابر فشارها ، تحریم‌ها و سختی‌هایی که از سوی استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا تحمیل شده با داشتن همان روحیه غنی بطور یقین بدخواهان این مرز و بوم را در رسیدن به اهداف نامیمونشان ناکام گذاشته و به زانو در خواهند آورد.

او همچنین با اشاره به تلاش‌های دولت تدبیر و امید به منظور کاستن از میزان فشارها و سختی‌های مردم عزیز و انقلابی ایران ادامه‌داد: دشمنان بیگانه تصور می‌کردند که دولت به خاطر پایین آمدن میزان فروش نفت قادر به پرداخت حقوق کارمندان و نیروهای مسلح نخواهد بود در حالی که به یاری خداوند با برنامه ریزی و اقدامات مناسب اجازه نداده است چنین مشکلاتی در کشور بروز کند.

وی با گلایه از بعضی سخنان و کارهای تخریبی در درون کشور علیه دولت تصریح‌کرد: نسبت دادن اثرها و بعضی سختی‌های ناشی از تحریم‌ها به یکدیگر و متهم کردن دولت کار درستی نیست و باید به جای تخریب دولت همگان خشم خود را علیه رییس‌جمهوری آمریکا خالی نماییم.

وی همچنین با تاکید بر حمایت وزارت اطلاعات از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در حوزه‌های مختلف گفت: هر جا که مردم خودشان اموری مانند سرمایه‌گذاری و اجرای پروژه‌ها را بر عهده گرفته‌اند در واقع می‌توان گفت معجزه کردند و به همین خاطر از برنامه‌های ما فراهم کردن فضای مناسب و مطمئن برای این منظور و فعالیت بی دغدغه سرمایه‌گذاران است.

وزیر اطلاعات از مدیران اجرایی شهرستان سرعین خواست تا مشکلات و خواسته‌هایشان در هر بخش را در یک نامه جداگانه بنویسند و مطمئن باشند پس از بازگشت به تهران تمام موارد را از وزیران ذیربط پیگیری خواهم کرد چرا که بطور جدی خواستار رفع مشکلات مردم شریف ، شهیدپرور و انقلابی ایران هستیم و از مشاهده لبخند بر چهره آحاد این ملت بسیار خرسند می شویم.

تاریخ انتشار : ۱۲ دی ماه ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۵
شناسه مطلب : 10822
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی