وزیر احمدی‌نژاد به نفع رئیسی کنار رفت
در پی انصراف «مسعود زریبافان» معاون محمود احمدی‌نژاد، مسئول ستاد مردمی حمایت از وی در دولت نهم و دبیر هیئت دولت، «محمد عباسی» وزیر ورزش دولت احمدی‌نژاد هم با صدور بیانیه‌ای، از انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ انصراف داد.

عباسی در این بیانیه عنوان کرد: اینک که در آستانه تحولی بزرگ برای شکل‌گیری دولتی مقتدر، مردمی، توانمند و با نشاط هستیم، همه‌ ما بر عهدی که با امام راحل عظیم‌الشأن، رهبری عزیز و شهدای گرانقدرمان بسته‌ایم، وفادار ایستاده‌ایم تا امیدوارانه آینده‌ای بهتر از وضع موجود را با مدیرانی دلسوز، توانمند، پاک دست و از جنس مردم رقم زنیم.

مسعود زریبافان محمد ع

این داوطلب انتخابات ریاست جمهوری افزود: اکنون که حضور چهره وفادار ملت ابراهیم رئیسی کانون وحدت همه‌ اقشار مردم را شکل داده و امید را بر چهره‌ مستضعفان نشانده است، تکلیف بر حمایت از این اجماع انقلابی و مردمی است که در تقویت این انسجام مردمی تلاش کنیم.

عباسی ادامه داد: بنابراین ضمن اعلام انصراف از داوطلبی این دوره و تشکر از الطاف بزرگوارانه و صمیمی همه شما عزیزان، بویژه دوستان گرامی در ستادهای شکل گرفته سراسر کشور، مخصوصا جوانان مشتاق حضور و سایر گروه های اجتماعی از جمله جمع کثیری از قهرمانان و ورزشکاران غیور، تعاون‌گران دلسوز، فرهنگیان و همکاران دانشگاهی که با اعلام حمایت از این برادرشان دعوت به حضور کرده اند، قدردانی کرده و تاکید می کنم که در این شرایط حساس همه ظرفیت های مردمی، انقلابی و اجتماعی جامعه باید متحد و منسجم در خلق حماسه ای پرشور و حمایتی بزرگ در این وفاق ولایتمدارانه حضور یابند.

وی یادآور شد: بدینوسیله همه اعضای ستادها و کمیته ها و ‌صنوف شکل گرفته را به همراهی با رییسی به عنوان نامزد محوری جبهه مردمی و انقلابی این دوره  جهت تشکیل دولتی مردمی برای ایرانی قوی دعوت می کنم.

انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با سیزدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی، میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری ۲۸ خرداد برگزار می‌شود.

پیش از عباسی، مسعود زریبافان نیز به نفع آیت‌الله رئیسی از فرایند انتخابات کناره‌گیری کرده بود.

زریبافان در بیانیه خود آورده بود: بدون تردید حضرت آیت‌الله رئیسی را کاندیدای اصلح و حائز شرایط لازم و کافی برای تصدی دومین مقام کشور و اولین مقام اجرایی یعنی ریاست جمهوری اسلامی ایران می‌دانم و از هیچ کوششی برای موفقیت ایشان در انتخابات فروگذار نخواهم نمود.
انتهای پیام

تاریخ انتشار : ۳ خرداد ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۱
شناسه مطلب : 19672