تسنیم نوشت: حدود ۴ میلیون خانوار می‌توانند وامی به ارزش یک تا دو میلیون تومان دریافت کنند.

سایت ملت ما » 13990129224149937201670010

 سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد،‌ حدود ۴ میلیون خانوار که درآمد ثابتی ندارند مانند کارگران فصلی، رانندگان تاکسی و سایر مشاغلی که در مصوبه دولت تعیین شده، میتوانند به جای وام یک میلیونی وامی به ارزش یک تا دو میلیون تومان دریافت کنند.

با توجه به اینکه، به خانوارهای دریافت‌کننده یارانه نقدی از طریق پیامکی که با سرشماره وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال شده است،  یک وام قرض‌الحسنه با کارمزد ۴% ارائه خواهد شد، در مرحله بعد خانوارها در صورت تمایل باید از طریق پیامک رسمی اعلام‌شده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخواست این وام را تأیید کنند.
بر اساس توافقات انجام‌شده اقساط این وام یک‌میلیون‌تومانی که  به ۲۳ میلیون خانوار ایرانی که یارانه نقدی ۴۵۵۰۰تومانی دریافت می‌کنند، ارائه می‌شود ۳۵ هزار تومان در هر ماه خواهد بود.
برای پرداخت این وام به ۲۳ میلیون خانوار رقمی نزدیک به ۲۳ هزار میلیارد تومان باید از طریق منابع بانکی در اختیار سازمان هدفمندی یارانه‌ها قرار گیرد و این مبلغ به‌صورت یکجا به حساب سرپرستان خانوارهایی که درخواست خود را تأیید کرده‌اند واریز خواهد شد.
تفاوت ۸درصدی این وام قرض‌الحسنه بایستی از طریق منابع دولت به سیستم بانکی کشور پرداخت شود که سازمان برنامه و بودجه تضمین بابت پرداخت مابه‌التفاوت به بانکهای عامل را متعهد خواهد شد.
در ستاد اقتصادی دولت مصوب شد این مبلغ قبل از شروع ماه مبارک رمضان به حساب سرپرستان خانوار واریز شود.

تاریخ انتشار : ۳۰ فروردین ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۳
شناسه مطلب : 15227
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی