پخش سریال وارش که داستان آن در دهه سی و در گیلان می‌گذرد با نقد و بازتاب های متفاوتی از سوی مردم این استان رو به رو شد.
پس از موفقیت سریال ستایش در جذب مخاطب به خاطر فیلمنامه و قهرمان سازی که توانسته بود انجام دهد و بیننده را با خود همراه کند سریالی به اسم وارش که اقتباسی از رمان مهاجران هاوارد فاست رمان‌نویس مشهور آمریکایی و با تغییرات کمی هم کپی از فیلمنامه ستایش بود ساخته شد.
وارش همان کپی ستایش است؟
فیلمنامه وارش همان کپی فیلمنامه ستایش است اما با تغییرات کم در فیلمنامه.
در فیلمنامه ستایش زنی را می‌بینیم که به دلیل فوت شوهرش با دو فرزند از دست «حشمت فردوس» پدر شوهرش که شخصیتی ترسناک دارد فرار می‌کند و فرزندانش را خودش بزرگ می‌کند و در نهایت با پدر شوهرش خوب می‌شود و در مقابل در سریال وارش هم همان زن را می‌بینیم که شوهرش را از دست داده و با دو فرزند از دست عاشق پیشه دیوانه و ترسناکش که مدتها آرزوی ازدواج با آن را دارد فرار می‌کند و در نهایت هم با آن ازدواج می‌کند.اگر وارش را همان ستایش بدانیم در مقابل باید تراب را هم همان حشمت فردوس بدانیم.

سریال وارش در ابتدا با اسم (بهترین روزهای زندگی ما) بود اما نام این سریال به وارش که یکی از شخصیت‌های اصلی سریال است، تغییر کرد. تصمیم تغییر نام به خاطر این بود که اسم سریال ستایش که در زمان خود توانسته بود در ذهن مخاطبان بماند و به یک شخصیت و قهرمان در مجموعه‌های تلویزیونی بدل شود این فیلم را وارش گذاشتند که یک شخصیت جدید و قهرمان را معرفی کنند.

چرا وارش نتوانست در دل گیلکی ها جا باز کند؟
پخش سریال وارش که داستان آن در دهه سی و در گیلان می‌گذرد با نقد و بازتاب های متفاوتی از سوی مردم این استان رو به رو شد.

ماجرای جنجال سریال وارش از زمانی شروع شد که در یکی از قسمت‌های ابتدایی این مجموعه وقتی وارش خواستگاری تراب را رد می‌کند و تصمیم می‌گیرد با یارمحمد ازدواج کند، تراب به سمت ماهی‌گیر‌ها می‌رود و با فریاد به آن‌ها اتهام بی‌غیرتی می‌زند که یک غریبه می‌خواهد با دختری از روستای آن‌ها ازدواج کند.

البته با اینکه بیم آن می‌رفت که این مشکل مانند مسئله‌ای که برای سریال سرزمین کهن پیش آمده بود باعث توقف پخش شود، اما باز هم این سریال به روی آنتن رفت.

اما با باز خوردهایی که صدا و سیما و  «بهنام تشکر» بازیگر این سریال نسبت به واکنش مردم داشتند سبب این شد که مردم صبر کنند و ادامه این سریال را دنبال کنند.

تاریخ انتشار : ۲ دی ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۳
شناسه مطلب : 10311
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی