حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: جامعه‌ مدّاح یک کار بزرگی بر عهده دارد و آن عبارت است از مدیریّت شادی و عزای جامعه؛ شما در حقیقت شادی‌های معنوی، و عزاهای اساسی و قلبی و عمیق را مدیریّت و هدایت می‌کنید.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس هزاران نفر از ستایشگران اهل‌‌بیت علیهم‌السلام پیش از ظهر امروز به مناسبت میلاد با سعادت حضرت زهرا سلام‌الله علیها، با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند.

گزیده‌ بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار را در ادامه می‌خوانید.

– جامعه‌ی مدّاح یک کار بزرگی بر عهده دارد و آن عبارت است از مدیریّت شادی و عزای جامعه؛ شما در حقیقت شادی‌های معنوی، و عزاهای اساسی و قلبی و عمیق را مدیریّت میکنید، جهت میدهید، هدایت میکنید.

– آن جوامعی که این وضعیّت را ندارند، این مجالس را ندارند، این گریه‌ها را، این شادی‌ها را ندارند، آنها این خلأ را احساس میکنند و بنده اطّلاع دارم یک جوری میخواهند این خلأ را درست کنند، پُر کنند، و نمیشود؛ این کار شما است.

– سنّت این کار هم مربوط به امروز و دیروز نیست؛ از زمان ائمّه (علیهم السّلام) است. اینکه شما می‌بینید دعبل را یا امثال این بزرگواران را این جور تشویق میکنند، تحریص میکنند، پای شعرشان می‌نشینند، آنها را وادار میکنند به ادامه‌ی این کار، این همین کاری است که امروز شما دارید میکنید.

تاریخ انتشار : ۲۶ بهمن ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۸
شناسه مطلب : 13141
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی